Dar pantolon giymenin zararları

Dar pantolon giymenin zararlarıAçıkcası dar pantolon giymenin zararları saymakla bitmiyor. Özellikle kadınlar üzerindeki etkisi oldukça büyük. Uzun süre giyilen dar pantolonlar damarları sıkıştırarak varislere ve kadınlarda sistit olma risklerinin yükselmesine sebebiyet vermektedir. Uzmanlar özellikle bayanları dar kot pantolon ve dar tayt giymenin zararları konusunda uyarmaktadırlar.

Erkekler tarafında ise durum biraz daha karmaşık. Bugün ülkemizde evli çiftlerin %15’i kısırlık problemi ile boğuşuyor. Bunun büyük bölümü de erkeklerin dar pantolon giymesi sebebiyle oluşan zararlar sonucu meydana gelen sorunlar oluşturuyor. Elbette tek sebep, dar pantolunun zararları değil. Özellikle küresel ısınma ve çevresel faktörlerinde önemi büyük. Ancak bu konuya bir başka makalemizde değineceğiz.

Dar külotlar ve boxerlar da zararlı

Özellikle genç erkek ve kadınlar arasında şu sıralar oldukça popüler olan bu iç çamaşırlarının zararları da pantolondan çok farklı değil. Erkeklerde sperm üretimini sağlayan testislerin maximum 36 derece civarında bir ısıda olması gerekiyor. Ancak dar pantolon ve dar boxerlar hava akımını sıfıra indirgeyip, bu bölgede ısının yükselerek testislerin zarar görmesine sebep olabiliyorlar. Zarar gören testisler ise sperm üretim hücrelerini yenilemekte zorluk çekiyorlar.

Konuyla ilgili başka bir makalemiz: Dar iç çamaşır giymenin zararları

Yazar: volkan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.