Altın çilek zararları

Altın çilek zararlarıÖzellikle son yıllarda ülkemizde sık sık reklamlarını gördüğümüz altın çilek meyvesi, tüketiciye “hızlı zayıflama” vaad ediyor.

Ancak; reklamlarında da etkisiyle büyük bir popülerliğe ulaşarak on binlerce insanın kullanmaya başladığı bu ürünün, “hızlı zayıflama” özelliğiyle ilgili uzmanların “net” bir açıklama yapamaması, ürüne ait şüphelerin hızla yeşermesine sebep oluyor.

Türk Eczacılar Birliğinin yaptığı açıklamaya göre; “sağlıklı yaşam” sloganı altında satılan bu meyveden üretilen hapların, sağlıklı yaşam kadar “sağlıksız yaşam“ı da beraberinde getirebileceği bildirildi.
[ads]

Özellekile altın çilek haplarının zararları, içerdiği kimyasal karışımlar nedeniyle eleştiri konusu olurken, “mucize” olarak lanse edilen tüm özelliklerinin de bu ürüne has özellikler olmadığı, pek çok meyve ve sebze türünün zaten aynı özellikleri içerdiği belirtiliyor.

Altın çilek meyvesi içeren tüm ürünler sahtedir!
Yasal mevzuata göre bu ürünlerin tamamı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığından “takviye edici gıda” ruhsatı alamamıştır. Bu sebepledir ki bu ürünün “takviye edici, ilaç gibi, mucizevi” şeklinde lanse edilmesi yanlıştır.

Altın çileğin zararları bugüne kadar “kesin” olarak tespit edilememiştir. Ancak aşağıdaki video’da da görüleceği üzere konuyla ilgili pek çok sansasyon yaratacak haber mevcuttur.

Yazar: volkan

2 thoughts on “Altın çilek zararları

  elifcan

  (12 Mayıs 2013 - 16:30)

  Herkes faydalı diyor ama bence çok zararlı bir şey.

  taner

  (18 Nisan 2012 - 08:04)

  altın çilek günlerde çok faydalı bir şey olarak herkese yanlış bilgi verilmiş ama bakıyorum ki bu yanlışları düzeltmeye çalışan çok az kişi var

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.