Alkali su faydaları

Bağışıklı sisteminin en önemli öğesi, vücudumuzun pH değeridir.

O değeri korumaya yardımcı olan alkali yiyecekler ve alkali su çok büyük önem arz etmektedir.
Türkiye’de damak tadı bakımından en çok tercih edilen sular, sertlikleri çok düşük olan sulardır.
PH değerleri 6.5’tan azdır ve hepsi mineral içeriği bakımından fakir sulardır.
bms_gif
Asidik sulardır, bu da demektir ki, aşındırıcı sulardır.
Alkali su faydalarından biri de, vücudumuzda oluşan fazla asitleri etkisiz hale getirmeye ve vücudumuzdan dışarı atmaya yardımcı olmasıdır.
Anne karnındaki ceninin %99’u, yeni doğan bir bebeğin %95’i su’dur.
Yetişkin bir insan vücudunun %70 – %75’i sudan meydana gelmektedir.
Yaşlandığımızda vücudumuzdaki su oranı %50 – %60 civarlarına düşer. Öldüğümüzde ise vücudumuzdaki su oranı %35 – %40 civarlarındadır.
Buradan anlamanız gereken; vücudumuzdaki su oranı ne kadar yüksek ise,
daha sağlıklı, kaliteli ve uzun bir yaşamın bizi beklediğidir.
Dünya Sağlık Örgütü (WHO), hastalıkların meydana gelme sebeplerinin
%80 oranında suya bağlı olduğunu ve yine hastalıkların %80 oranında sağlıklı su ile önlenebileceğini söylemektedir.

Artık piyasada suyu elektroliz ederek, alkali su üreten cihazlar ile farklı olarak nanoteknoloji ürünü ve doğal biyoseramik taşlarla suya yaydığı kızılötesi ışınlar, negatif iyonlar ve suya verdiği alkali minerallerle suyu alkali hale getiren ve ORP’yi düşüren cihazlar bulmak mümkün.

Her Su Aynı Değildir.

Ayrıca bilinenin aksine sağlıklı diye içtiğimiz birçok su aslında sağlıklı değildir.
– Musluk suyu oksitleyici ve yüzey gerilimi yüksektir. Klor ve değişik zararlı maddeler içerebilir.
– Hazır sular ve arıtma cihazlarından elde edilen sular genelde asidik, oksitleyici ve yüzey gerilimi yüksektir. Ayrıca mineral yönünden son derece fakir ve adeta saf sudur.
– Artezyen (kuyu) suları oksitleyici ve yüzey gerilimi yüksektir. Değişik kirleticiler, ağır metaller ve tarım ilaçları içerebilir.

Alkali su faydalarından biri de, içenler daha sağlıklı ve zinde olurlar. Daha fazla su tüketmeye başlarlar.Alkali su içerek cildin kurumasının önüne geçebiliriz.

Suyun ideal pH’sının kaç olması lazım?

PH suyun asitlik derecesini gösteren bir terim. pH aralığı 0-14 arasında değişiyor.
7 nötr, 0-7 arası asidik, 7-17 arası alkali su olarak kabul edilir.
Bir su ne kadar çok kalsiyum, magnezyum ve potasyum içeriyorsa, asitliği de o kadar az oluyor; yani pH’sı alkali tarafta oluyor.
pH değerinin 7,5-8.5 arası olması (yani hafif alkali olması) ideal.

Niçin Alkali (İyonize) Su?

Hepimiz vücudumuz hayatta kalabilmek için hafif alkali yapısını koruması gerektiğini biliriz.
Kanımızın pH seviyesi 7.4 ve hücresel sıvı seviyesi ise yaklaşık pH 7.2 dir.
Bu gerçeğe göre, hücrelerimiz sürekli olarak asidik atık üretmekte ve vücut sıvılarımız da hayatta kalabilmemiz için
vücudun pH seviyesini korumaya çalışmaktadırlar. Vücudumuz asidik atıklardan kurtulmak için oldukça ağır bir çalışma yapar.
Asidik atıklar ter ve idrar ile çıkartılır.
Her ikisi de düşük pH seviyesine sahiptirler. Asidik cilt yüzeyi kendisi ile temas eden birçok mikrop ve virüsü öldürür.

Sağlıklı günler dileriz.

Yazar: volkan

21 thoughts on “Alkali su faydaları

  Bahri İkiz

  (15 Ekim 2017 - 21:05)

  Herkese merhabalar,
  su ile ilgili kriterler çok net neden bunların peşine düşmüyoruz.Ph tek başına yeterli mi yoksa hiç yoktan iyidir mi demeliyiz.İnsan sağlığı için parametreler gerek WHO gerekse bizimde kabul ettiğimiz avrupa birliği değerleri net.İyi suların yada cihazların yetkilileri Mikrobiyolojik ve kimyasal analiz raporlarını paylaşsın ve referans aralıklarını kontrol edelim.kafamızdaki soru işaretleri son bulsun,kimseninde halkın sağlığı ile oynamasına izin vermemiş oluruz.bilim var labaratuar var biz nelerle uğraşıyoruz tavsiyelerle olmaz bu işler.

  özgür

  (28 Ağustos 2017 - 09:42)

  arkadaşlar senelerce arıtma cihazı kullandım arıtma
  cihazı alacaksanız mutlaka alkali filtre ilave etmelisiniz çünkü
  arıtmadan çıkan su yun ph ı 6.5 çıkıyor imkanınız varsa üst seviye
  iyonizer alın hiç olmadı ph ıyüksek doğal kaynak suları tüketin örneğin
  munzur su gibi

  A yca

  (26 Aralık 2016 - 23:36)

  Ben 73 yaşındayım arkalın damlası ismarladimama yorumları okuyunca koorktum zararlı olurmu

   oya Göksel

   (25 Şubat 2017 - 15:42)

   Ben de reflü rahatsızlığım vardı. bir çevre mühendisi arkadaşımızın tavsiyesi üzerine ph değeri yüksek olan (PINAR GÖKÇEAĞAÇ) suyu kullammaya başladım, reflü emarelerim kalmadı. Tavsiye ederim.

  Damla

  (19 Aralık 2016 - 16:20)

  Bende sipariş verdim alkali su kullanmak istiyorum ama genede tereddütlerim var kullananlar bilgilendirirse sevinirim

  Seray Kaplan

  (22 Ekim 2016 - 17:57)

  Su arıtma cihazı almayı düşünüyorsunuz ama hangi marka yada nasıl bir arıtma cihazı alacağınıza karar veremediniz yada ne alacağınız tam olarak bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Şimdi bu konudaki yazıyı dikkatlice okursanız alacağınız arıtma cihazından pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz.

  A: Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli Can Alıcı Noktalar.

  Alacağınız su arıtma cihazı mutlaka Amerikan malı filtre olması gereklidir. Çünkü uzak doğudan gelen su arıtma filtreleri arıtma yapmak yerine tam tersine suyu kirletmektedir. Hiçbir sertifikası olmayan bu filtreler son derece tehlikelidir. USA malı su arıtma cihazı filtreleri üzerinde mutlaka made in USA yazar.

  Membran filtre markası ve türü. Membran filtre mutlaka Dow Filmtec membran tercih edin çünkü en kaliteli usa malı membran filtre filmtec membran filtredir. Ve evsel kullanımlarda 75 gpd yada 100 gpd olan modellerini tercih ediniz.

  Mutlaka ama mutlaka arıtma cihazında Alkali, Mineral, ve Seramik filtre olmasına dikkat ediniz. En kaliteli usa malı filtreler ise Alkalin filtrede pentek,omnipure markalarıdır. Seramik ve Mineral Filtrede ise Purepuro ve RoyalGreen dir. Bu tür filtrelerin bulunduğu arıtma cihazı genelde 7 yada 8 aşama olur. 5 aşamalı yada 4 aşamalı ro cihazlarını kesinlikle kullanmayın çünkü suyun pH değeri 7 nin altında çıkar yani saf sudur. Ama 8 ve 7 filtreli bahsettiğim filtrelerden kullanan cihazlar en az 8 ph maksimum 9 ve 9,5 ph verir. Bu özellikde cihaz markası royal green su arıtma cihazıdır.

  Tatlandırıcı post karbon filtresi mutlaka Omnipure Amerikan malı tatlandırıcı kullanın biraz pahalıdır ama işin hakkını gerçekten vermektedir.

  Kapalı kasa yada açık kasa mı kullanmalıyım bu tamamen görsellikle alakalı bir durumdur tercih size kalmış kapalı kasa bilgisayar kasası gibi bir şekli vardır açık kasa ise 3 tane dikey duran filtresi ve üstünde diğer filtreler ve yanında su tankı vardır. Arıtma kalitesi ikisindede aynıdır. Sadece görüntü farkı vardır.

  Pompalı yada pompasız mı almalıyım? Şimdi su basıncınız düşük ise pompalı modelini alın İstanbul suyu basıncı %98 tüm bölgelerde yüksek pompalı modele gerek yok birde hidrofor varsa binada hiç gerek yok su basıncı yeterli demektir. Bu durum Ankara içinde geçerlidir. Su basıncınız yüksek ise pompasız model kullanıyorsunuz düşük ise pompalı modeli pompa sadece cihaza giren suyun basıncını yükseltmekte.

  Montaj su arıtma cihazı montajı firma tarafından ücretsiz bir şekilde yapılması gerekir. Ürünü satın al sonrada 50-100 tl servis parası ödemek doğru değildir. Servis parası ödettiren firmalar geçici firmalardır sonrasında muhatap bulamazsınız bir ürün satıyorsan ve bu ürünün montajı herkes tarafından yapılmıyorsa mutlaka firma ücretsiz montaj yapmalıdır. Buna dikkat edin royal green su arıtma Türkiye genelinde ücretsiz montaj hizmeti vermektedir.

  Su arıtma cihazı aldınız ve sonrasında filtre bakım maliyetleri makul değer olmalıdır. Örneğin 6-12 ayda bir değişen ilk 3 filtre ön filtrelerin servis dahil toplam bedeli 75-100 tl yi geçmemelidir. Ve 2-3 yılda bir değişen filtrelerden membran filtre 100-150 tl diğer filtrelerde alkali mineral seramik post karbonda birim fiyatı 50-80 tl arasındadır (bu filtre maliyetleri usa malı için verilmiştir uzak doğudan gelen filtre fiyatları 4 katı düşüktür.)

  Uv filtre kullanmalıyım ne işe yarar. Kaliteli usa malı filtrelerden bakteri geçmesi imkansız ama 1-2 yıldan sonra dışarıdan filtre içerisinde bakteri üreme riskine karşı uv filtre hassas aileler için ek bir güvenlik olarak cihaza eklenebilir iyi bir uv filtre fiyatı set olarak 250-400 tl arasında değişmektedir. Ve bu filtrenin 10 bin saat kullanım ömrü olup bitiminde sadece lambası 80 tl gibi bir rakama değiştirilir. Uv filtre suyu dezenfekte etmek için kullanılır. (ozonlama ve klorlamanın yerine kullanılır. Klorlama ucuz olduğu için belediyeler klor kullanır. Dezenfekte için birde suyu iletim mesafesi uzak olduğu için klor kullanılır.)

  Aylin ozaydin

  (25 Eylül 2016 - 18:01)

  Merhaba arkadaslar.ben Amway serbest girisimci Aylin Özaydin
  İste Tamda alkalik suyun hayatimizdaki onemine binaen sizi bu alanda dunyanin en kaliteli ve dunya saglik orgutunden onay almis olan amway su aritma cihazi.

  Amway eSpring? Su Arıtma Sistemini Seçmek İçin Sekiz Neden:
  1-Daha temiz, daha duru, daha iyi tadı olan bir su musluğundan akan Suyun tadını, kokusunu ve duruluğunu gözle görülür şekilde geliştirir.
  2-Daha iyi bir su kalitesi ; 140 dan fazla potansiyel kirletici maddeyi etkin olarak temizler ve sudaki bakteri ve virüslerin % 99.99 ‘undan daha fazlasını yok eder.
  3-Kanıtlanmış performans: NSF International, eSpring Su Arıtma Sistemini test etmiş ve sistemin sertifika verdiği diğer tüm UV/karbon bazlı sistemlerden daha fazla oranda sağlığı etkileyen kirletici maddeyi azalttığını onaylamıştır.
  4-Benzersiz, ileri teknoloji : eSpring Su Arıtma Sistemi, karbon blok filtre ile UV lambası teknolojisini ileri elektronik gösterge düzeneğiyle bir araya getiren ilk patentli sistemdir.
  5-Yıllar boyu süren araştırmalara dayanmaktadır: eSpring Su Arıtma Sistemi, su arıtma teknolojisi konusunda yapılan 20 yıllık araştırmanın sonucudur. Bu sistem bütün dünyada halen alınmış veya başvurusu yapılmış olan 270 den fazla su arıtma patentine sahiptir.
  6-Büyük kolaylık Şişe suyu veya sürahi tipi filtrelerin aksine, eSpring Su Arıtma Sistemi ortalama bir ailenin tüm günlük içme suyu ve pişirme suyu ihtiyacını istendiği anda, doğrudan doğruya musluğa bağlanarak karşılayabilir.
  7-Daha az bakım eSpring Su Arıtma Sistemi, kartuş değiştirilmeden önce, altı kişilik bir ailenin tam bir yıllık ihtiyacına yetecek kadar – toplam 5000 litre – iyi su sağlar

  8-Daha değerli eSpring Su Arıtma Sistemi, mükemmel bir performans ve kolaylık sağlar, buna karşılık işletme masrafı diğer bir çok sistemden daha azdır
  FAYDALARI:
  Kurşun ve cıva dahil 140 dan fazla kirletici maddeyi diğer karbon bazlı sistemlerden çok daha etkin bir şekilde yok eder.
  Partikülleri 0.2 mikrona kadar azaltır.
  Suyun tadını, kokusunu ve duruluğunu geliştirir.
  Hastalığa neden olan ve suda yaşayan bakterileri ve virüsleri % 99.99 dan fazla oranda yok ederek suyun kalitesini ve güvenliğini bir kat daha geliştirir.
  Dünyanın lider su arıtma uzmanları tarafından verilen bağımsız, üçüncü taraf onayına sahiptir. e-Spring performans beyanları yüksek düzeyde itibar sağlayarak ürüne olan güveni artırmaktadır.
  Daha az yer kaplayarak büyük rahatlık sağlar.
  Şık görünüşü ürünün albenisini artırır.
  Düşük kartuş değiştirme maliyeti ürünün değerini yükseltmektedir. Litre başı maliyet daha düşüktür.
  Hem zamanı hem de kaç litre su kullanıldığını izler, tüketicilere kalan filtre ömrünü ve çalışma durumunu tam ve doğru olarak gösterir.
  Filtre değiştirildikten sonra sistem kendini otomatik olarak ayarlar.
  UV lambası ile birim arasında kalın tel bağlantılarına gerek kalmaz (A.B.D. patentli özellik) Güvenilir operasyon; karmaşık elektrik bağlantılarını elimine eden sistem, kartuşun dayanıklı olmasını ve kolay ve güvenilir şekilde çıkarılıp takılmasını sağlamaktadır.
  Anlaşılması kolay simgeler/ grafikler kullanarak kalan Filtre ömrünü ve sistemin durumunu gösterir. Kurulma esnekliği birimin en uygun yere kurulmasına olanak verir.
  Kurulma gereksinimine uyum sağlamak için borular kesilebilir. Kompakt birim pek çok musluğa kolayca bağlanabilir.
  Kurulumu kolaydır.
  İrtibat :0533 9200333

   Şükrü Uğur

   (22 Mayıs 2017 - 12:21)

   İyi de dostum senin suyunun PH ıkaç bununla ilgili tek kelime yazmamışsın suyun PH ını yazarsan sevinirim

  Yusuf Yaman

  (16 Eylül 2016 - 05:50)

  Ben ilk defa 1 bardak alkali su içtim. 2 saat sonra ağzımdan su gelmeye başladı yediklerimi kustum.

  Sebebi ne olabilir?

  Yusuf YAMAN

  murat

  (27 Ağustos 2016 - 11:28)

  Antioksidan alkali su için Bütün hastalıklardan kurtulun.

  Füsun

  (11 Haziran 2016 - 05:52)

  Sularda olması gereken klörür oranı 0.5_ 0.7 oranında olması gerekirken bu oran yüksek. Bunu sudan kendi yöntemlerimizle nasıl arıtabiliriz. Aşırısı 6ayda ölüm demekmiş.

  zarina

  (23 Ekim 2015 - 08:31)

  Alkali su damlasi içiyorum medam rahatsiz oldu nedan acaba

  fatma

  (15 Nisan 2015 - 12:22)

  Alkali su öldürür dediler sipariş verdigim halde kullanamiyom

  NURHAYAT

  (07 Şubat 2015 - 15:53)

  Ben, cam damacanada Abant su alıyorum ,lLT. suya yarım çay kaşığı kadar İngiliz Karbonatı ilave ediyorum, UYGUNMUDUR ??.. ph kaç oluyordur.. .

   İsa

   (23 Mayıs 2016 - 13:14)

   Caizdir evladım ölursen allah taksılatını affetsınn

  eren

  (16 Temmuz 2014 - 14:14)

  benim ablamın 7 aylık bebeği var oda alkali su kullanmak istiyor fakat bazıları kullanma süte geçip bebeğine zarar verir diyorlar ne kadar doğru ne kadar yanlış anlayamadık doğrusu

   boşver

   (07 Ocak 2015 - 20:20)

   tabikide doğru sakınn içmesin bebeye zarar verir…

    Anonim

    (15 Mart 2015 - 21:34)

    Bende anneyim bi ay var doguma gunde on bardak alkali su iciyorum bebekte bende saglikliyiz ayrica zaten icilmesi gereken suyu icmek neden zararli olsun

     rabia gündöner

     (05 Mayıs 2015 - 19:59)

     musluk suyunu 1,5 lt.lik bir sürahiye doldur 1 tatlı kaşığı silme karbonat koy ve karıştır.

      Anonim

      (06 Nisan 2016 - 11:44)

      ardından miden bozuur aşırı kalsiyum karbonat almaktan böbrek taşı oluşur

   Aıds

   (30 Ağustos 2015 - 22:33)

   Markette ph 8 olan su var alkali o işte. get al zararlı olsa yaparlar mı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.