Zayıflama Haplarının Zararları

Birkaç yılı aşkın süreyle hayatımıza giren, ve başlangıçta çok büyük bir kesimin yöneldiği zayıflama hapları ve zayıflama haplarının zararlarını anlatacağız şimdi sizlere. Günümüzde, maalesef birçok insanın zayıflığa özendirilerek, kullanmaya teşvik edildiklerini görmezden gelmek mümkün değil. Herşey bir kenara size zayıflama haplarının zararlarının ölümle sonuçlandığını söylediğimizde, bu sonuca şaşıranlar olacağını da pek düşünmüyoruz. Çünkü artık son zamanlarda duyulan ölüm haberleri ile zayıflama haplarının zararları büyük ölçüde kanıtlanmış oldu.

Tarım Bakanlığından alınan onaylar ne kadar geçerli ?
Zayıflama haplarının yüzde doksanı Tarım Bakanlığından onay almaktadır. Sağlık bakanlığından onay alınmadığından içerikleri çok bilinmemektedir. Özellikle metobolizmayı hızlandırıcı etkileri vardır. Bu tarz içerikler kalp, tansiyon, çarpıntı yapabilir. Zayıflama hapları içeriklerindeki maddeler sayesinde, bağırsakları çalıştırırken aynı zamanda vücudun anlamadan birtakım vitamin değerlerinin eksilmesine yol açarlar. Sonuç olarak da birçok hastalığın temelinin atılmasına sebep olabilirler. Hormonel sistemi bozabilen içeriklerde mevcuttur. Bilinçsizce kullanılan bu zayıflama haplarının zararları arasında belli başlı ana rahatsızlıklar bunlardır.

Zayıflama hapları öldürür mü ?
Zayıflama haplarının zararlarının ölüme kadar yol açabilmelerinde rol alan etken maddelerden en son tespit edileni, “Sibutramin’dir”. Sibutramin kilo vermek için desteklenen ve obezite tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tek başına bile kalp hızı ve tansiyonu inanılmaz etkilerken, bu maddeyi farklı maddeler ile birleştirerek zayıflama hapı adı altında satışa sunulması cinayettir diyebiliriz.

Piyasada bulunan birçok zayıflama hapı Sağlık Bakanlığınca yapılan çalışmalar sonucunda toplatılıyor. Tüm bu ilaçlardan sadece bir tanesinin ruhsatı olduğunuda Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmıştır. Kesinlikle kullanmadan önce uzman bir doktordan onay alınmalıdır.

Çünkü tüm bu ürünler hiçbir diyetisyen ve beslenme uzmanı tarafından kesinlikle önerilmemektedir. Sağlığımız canımızdır. Bu sebeple daha sağlıklı ve kontrollü zayıflama yöntemlerine yönelerek vücudumuza gereken saygıyı göstermeliyiz.

Yazar: volkan

4 thoughts on “Zayıflama Haplarının Zararları

  sema

  (03 Ekim 2016 - 13:19)

  zayıflayın güzeldir

  Fatih

  (20 Ağustos 2015 - 07:47)

  Internetten bul

  Dermo slim

  (17 Mayıs 2015 - 20:38)

  Hap flan kullanmayın dermo slim zayıflama bandıyla bölgesel olarak kolayca zayıflayabilirsiniz ben denedim faydasını da gördüm.

   ......

   (03 Ağustos 2015 - 14:38)

   Nerden temin ettiniz ve tam olarak adi nedir bilgilendirirmisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.