Stresin Zararları (Stresi Yenin 1)

Merhaba Stresin hayatımızdan çok fazla uzaklaşamadığı bugünlerde, sizlere önerebileceğimiz en güzel şeylerden bazıları şunlar olsa gerek;

Bol bol spor yapın, bu illaki hergün düzenli olarak spor salonuna gidin demek değildir. Koşma imkanınız varsa hergün min. 20 dk koşmaya çalışın. Diyelim ki koşmaya da vaktiniz yok, o halde akşamları işten eve giderek dinlendikten sonra ruh halinize göre açın bir müzik ve dans edin 🙂 ya da squat yapın. Squat’ı duydunuz mu? Özellikle bayanlar için en ideal egzersizlerden biridir.
stres-testi
Şimdi size denemeniz için ufacık bir sır veriyoruz. İşyerindesiniz ve canınız inanılmaz sıkkın. Dokunsalar patlayacak moddasınız. Sakin bir yere geçin, ayak parmaklarınızın ucunda kendinizi yükselterek, kollarınızla havaya uzanır şekilde gerinme hareketini derin nefes alıp vererek birkaç kez tekrarlayın. Son olarak bu hareketin ardından ellerinizi bileklerinizden serbest bırakarak 1dk kadar sallayın. İşe yarayıp yaramadığına siz karar verin. J

Unutmayın; her şey kendinizi sevmekle başlar. Kendinizi sevin ki, bu stres canavarına karşı savaşınızda zafer sizin olsun. Hayatınızda inatla yer eden stresi bulmaca gibi düşünün ve onu çözün..Bu şekilde düşündüğünüzde  onunla başa çıkmak zamanla daha eğlenceli olacaktır.

Yukarıda örnek olarak verdiğimiz hareket, sadece yola çıkmanızı sağlayacak ufak bir levhadır. Yola çıkın ve sizler için hazırlayacağımız yeni levhaları takip edin.

Kendinizi sevin ve gülümseyin. J

Sağlıklı günler dileriz.

Yazar: volkan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.