Poşet çayların zararları

Poşet çayın zararlarıÜlkemizde poşet çayların zararları hakkında bilinçlenmeden hepimiz bu ürünleri kullanır olduk. Özellikle poşet çayı oluşturan ambalaj malzemesinin içerdiği katkı maddeleri açısından olası riskleri beraberinde getiriyor.

Açıkta satılan ürünler söz konusu olunca, yeterince bilgimiz olmadığı için istediğimiz bitki yerine yanlış bir bitkiyi satın alma ihtimalimiz oldukça yüksek. Ve tabiki bu durumda o bitkiden beklediğimi şifayı bulamamamız, hatta yanlış bitki tercihi sebebiyle içilen bitkinin vücudumuza bir takım zararlar vermesi de olası. Bu sebeple açıkta satılan ürünler yerine, marketlerde satılan ve tanınmış/güvenilir firmaların ürettiği ürünleri satın almamız, bu zarar riskinden kurtulmaması sağlayabilir.
[ads]

Özellikle bilinen firmaların ürettiği poşet çayların, depolama şartları, gıda güvenliği, hijyen açısından çok daha uygun oldukları, üretime geçilmeden önce pek çok araştırmadan geçtiği için güvenle içilebileceği uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Bu sebeple, güvenilir ve tanınmış firmalar tarafından üretilen poşet çayların herhangi bir zararı yoktur. Ancak açıkta satılan ve gıda standartları dışında güvensiz tesislerde üretilmiş olan poşet çayların zarar ve riskleri oldukça yüksektir. Bu çaylar, bilgisi yetersiz insanlar tarafından çevreden toplanıp, herhangi bir bilimsel araştırma yapılmadan rastgele hazırlanıp, satışa sunulmuş olabilir. Bu da olası vücutta oluşabilecek olası zararları peşinden getirmektedir.

Yazar: volkan

3 thoughts on “Poşet çayların zararları

  Hakan

  (07 Aralık 2016 - 12:57)

  içleriğinde aroma verici yazıyor.. Nedir bu aroma verici ?

  sedat

  (29 Aralık 2015 - 09:41)

  zararlımı deyilmi

  okan

  (19 Ocak 2013 - 19:45)

  tamam da zararları ne?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.