Kavitasyonun zararları

Kavitasyonun zararlarıGünden güne özellikle bayan kitlesinin fazla kilolarından ya da yağ oranı yüksek bölgelerinden kısa sürede kurtulmak için başvurduğu fiziksel zayıflama yöntemlerinden biridir. Kavitasyon aynı zamanda vücudun orantısal kilo dağılımını ve selülit tedavisini de gerçekleştirmektedir.

Peki kavitasyon yöntemi nasıl gerçekleşir ?
Ultrasonik radyo dalgaları yardımıyla gerçekleştirilerek, medikal estetikte yağ hücrelerinin çeperlerinin parçalanması ve bölgesel yağ yoğunluğunun azaltılması ile vücudda gözle görülür ölçülerde incelme sağlamaktadır.

Ancak kavitasyon yöntemi birçok yan etkiyi ve zararıda beraberinde getirebilmektedir.

[ads]

Kavitasyonun zararları nelerdir
Kavitasyon yöntemi sırasında yüksek dozda uygulanan ultrason en başta cilt yanıkları olmak üzere vücudda oluşabilecek pek çok zarara zemin oluşturabilmektedir. Diğer yandan kavitasyon yönteminin yağ hücreleri dışında vücuttaki diğer hücrelere kesinlikle zarar vermediği de söylenmektedir. Kavitasyonun zararları ile ilglili henüz bilimsel bir araştırma gerçekleştirilmemiş olsa da, geniş çaplı yapılan araştırmamızda 3-4 seanstan sonra, bazı kişiler üzerinde oldukça tahribatlara ve zarara yol açtığı bu zararların mide bulantısı, baş dönmesi, titreme verilen kiloların hızlı bir şekilde geri alınması gibi tepkimeler gösterdiği belirtilirken, çoğu kişide de herhangi bir zarara ya da yan etkiye yol açmadığı tespit edilmiştir.

Tüm bunların yanısıra, Op.Dr. şaylan tarafından verilen bir röportajda, kavitasyona maruz kalan birçok hastasının cilt yanığı rahatsızlıklarıyla geldiğini ve oldukça zor zamanlar yaşadıklarını belirtmiştir. Dr. Kavitasyon ile verilen ultrason enerjisinin dokularda yaşlanmaya yol açan oksidan maddesinin açığa çıkmasına sebep olduğunu da önemle vurgulamıştır. Kavitasyonda şu an için bilimsel olarak kanıtlanan tek sonuç bu olmaktadır.

Ancak kavitasyon uygulamasında, majör sistemler yani sindiri, solunum, dolaşım, üreme gibi bölgelere uzak olan bölgelere uygulanması risk ve zararların varsayımlarını en aza indirgeyecektir. Kavitasyon cihazının mutlaka, troid, testis, yumurtalıklardan en az 10-15 cm uzakta tutulması gerekmektedir. Bu durumun aksi gerçekleştiğinde, hormon salgılayan bezlerde zararlı DNA bileşenlerinin meydana geldiği belirtilmektedir. Aynı zamanda kavitasyon yaptıran kişilerin oluşabilecek zararları önlemek amacıyla bir doktor muayenesinden sonra seanslarına başlaması çok daha doğru olacaktır. Tabiki kavitasyonu uygulayacak olan kişi ve kurumda mutlaka eğitimli ve sertifikalı olmalıdır.

Kavitasyona başlayan bireyler bol su içmelidir ve günlük egzersizlerini ihmal etmemelidirler.

Yazar: volkan

31 thoughts on “Kavitasyonun zararları

  melek

  (27 Aralık 2016 - 12:12)

  bende 4seanstan sonra 8cm inceldim memnunum şimdilik

   Anonim

   (05 Şubat 2017 - 16:22)

   Merhaba peki dedikleri gibi ciltte herhangi bir yanma oldumu birde daha hızlı yaşlanmaya da sebep olduğu soyleniyor

  esila

  (27 Nisan 2016 - 18:49)

  Sezaryen Doğumdan nezman sonra yapılır acaba

  Anonim

  (12 Mart 2016 - 21:41)

  kavitasyon yaptıracağım ama en az kaç santim incelme olur emin olamıyorum

  Anonim

  (08 Mart 2016 - 16:14)

  Kavitasyondan memnun kalanlar kavitasyon ile birlikte diyet ve spor yapmışlar… Zaten düzenli diyet ve spor yapınca kavitasyonsuzda zayıflıyor insan

  Anonim

  (05 Şubat 2016 - 22:04)

  Arkadaşlar benim hafif varislerim var kavitasyon zararlımı

  Mualla

  (23 Ekim 2015 - 22:20)

  kesinlikle uzak durun derim, bugüne kadar cevremde hic memnun kalan olmadi

  rabiye

  (10 Temmuz 2015 - 22:04)

  İnşallah faydasini gururum yarin girecem ilk seyansa artik biktim kilodan ve kucamdan

   BÜŞRA

   (17 Ağustos 2015 - 15:56)

   İNŞALLAH KANSER OLMASSINDA O KİLOLARI ARAMASSIN

    sinem

    (20 Ocak 2016 - 16:25)

    kavitasyon kanser yapmaz arkadaşım doğru ellerde ve ölçülerde yapıldığı taktirde çok işe yarıyor.ben yaptırdım ve çok memnunum ama suyumu içiyorum boğazımı tutuyorum ve diyetisyen eşliğinde uygulanıyor programlartam bilmediğiniz bir konuda insanları yanlış yönlerdirmeyin lütfen

     Dürüst insan

     (03 Eylül 2016 - 23:35)

     Sinem hanım hangi kavitasyon merkezinin sahibisiniz? Öve Öve bitirememişsiniz maşallah. Doğru ellerde yapıldığı zaman? O nedir? Doğru ellerde yapıldığında radyasyon yaymıyor mu bu cihaz? Yoksa bir iki dua mı üflüyorlar? Milleti artık salak yerine koymaktan vazgeçin. Hastaneler dolup taşıyor hastalıklardan.

      BÜLENT

      (11 Temmuz 2017 - 05:17)

      Size katılıyorum insanları hassas yerlerinden vuruyorlar?

     Feray

     (24 Eylül 2017 - 12:20)

     Bunları yaptığınızda zaten zayıflanıyor.

  filiz

  (05 Mayıs 2015 - 11:57)

  1 seans girdim ama cok yorgun ve farkli hissettim.kendimi 3-4gun.Kolestrolum yuksek o konuda sorun olur mu diye endiselendim ve birakmayi düşünüyorum !!!

   Anonim

   (10 Mart 2017 - 09:34)

   Bende öle hissettim hatta kalp sıkıntısı çektim sanki

  salihasari

  (02 Ocak 2015 - 18:08)

  Evde yapilan kavitasyon cihazini kullanan varmi

   ayşe

   (05 Eylül 2015 - 00:50)

   kullandım hiç işe yaramadı.şimdi güzellik merkezinde kavitasyon yaptırıyorum.hiç evdeki cihaza benzemiyor ses dalgalarını kulağında hissediyorsun.ama ondan bile bi etki görmedim henüz üç seans oldu

  saadet karakuş

  (14 Haziran 2014 - 22:33)

  arkadaşlar zararı olduğu hikaye ben ikisene önce nerdeyse ikibeden inceldim basenlerim vardı hiçbirşey kalmadı tabi bunun yanında kardio yüzme spor salonundan çıkmıyordum ve tabiğki diyette yapıyordum bunu hayatıma soktum yaşam felsefesi haline getirdim ve ikiz doğum yaptım altıay oldu belkide kimseye nasip olmayacak şekilde 4 kilo aldım toplamda karnım 6,5 ayda belli oda belli belirsiz oldu doğuracağıma yakın şiştim göbeğimde bir çatlak yok hamileleik öncesi59 kiloydum yine öyleydim spor ve kavitasyonun yaralarını bana sorun bunu yaşam felsefesi haline getirip birazda yemeği keserseniz tabi mesela bir paket alıyordum 2 ay ara veriyordum bu lazım sonra hamileliğime kadar 2 sene ara verdim hiç kilo almadım hamileliğimde biraz basenler genişledi oda vücut bünyeyi doğuma hazırlıyor ondan herhangi bir rahatsızlığınız yoksa kalp bel vücudunuzda demir platin takılı değilseniz hamile lohusa çocuk emzirmiyorsanız şiddetle tavsiye ederim artık kaviytasyona gitmiyorum fırsatım yok yinede 38 bedenim gönül rahatlığıyla gidin derim

   RÜYA EKMEKÇİ

   (26 Kasım 2014 - 12:08)

   Saadet hn bende emzırıyorum sezeryan doğum yaptım 5 ay önce zararlı etkisi olurmu ameliyat yerime

  serife

  (08 Nisan 2014 - 15:33)

  Ilk seanstan sonra şişkinlik yaşıyan var mı peki?

   Sinem

   (30 Haziran 2015 - 15:47)

   İlk 2 seansımdan sonra şiştim. Bu kavitasyonun ilk yan etkilerinden mi yanıt veren olursa sevinirim

  DERYA

  (28 Ocak 2014 - 15:05)

  arkadaslar bende 4 seans falan gıttım.10 cm yakın ınceldım.dıyet destegıyle ıyı kılo verdım.kavıtasyon gercekten ınceltıyor.ben gobek ve bel cevreme almıstım.ama 3 ay sonra falan verdıgım kıloyu tekrar aldım.dıstan bır zararını gormedım.yanık vs lakın ıcerıde ne yaptıgını neyı tahrıp ettıgını bılemeyız.helekı dna yı bozması dırek kanserojen demektır.netıcede vucuda dısarıdan bırsey uygulayarak ıncelıyorsunuz.dogal olmayan bır yontem.ve bu ıslemın vucutta ılerı evrede fecı sekılde zarar verebılecegını dusunuyorum.kanser cok zor bır hastalık her ne kadar bana bırsey olmaz mantıgında olsakta ısın ucu oyle olmuyor ıste.kanser vakası dehset ust sınırlarda.

  deniz

  (02 Ocak 2014 - 16:55)

  arkadaşlar bende 4 seans gittim. 8 cm inceldim ama aradan 2 ay geçti şimdi bütün pantolanlarım dar geliyor olmuyor 2 katı kalınlaştımmm
  çok üzülüyorum bu duruma

   Anonim

   (23 Temmuz 2014 - 00:00)

   Inceldin ama yemeye devam dersen olacaği bu

  ela

  (08 Kasım 2013 - 11:16)

  ben 4. seansı bitirdim 13 cm inceldim.şimdilik herhangi bir yan etkisini görmedim.diyetisyen desteğiyle diyet takviyeli yapıldığında güzel kilo eriliyor. tavsiye ederim.

  EYLÜL

  (24 Eylül 2013 - 20:37)

  Ben SAKARYA DA ADATIP HASTANESİNDE 10 seans gittim. Maalesef sadece 2 cm incelme için 750 peşin verdim.Bir de bu işi yapanlar zaten siz zayıfmışsınız deyip tavırları da bir tuhaf olursa siz kendinizi şikayet yazarken buluyorsunuz. Kesinlikle para tuzağı…

   GÜLŞEN ÖZKAN

   (24 Haziran 2014 - 23:14)

   gittiğiniz merkez lazeryum mu acaba bana da önerdiler o yuzden soruyorum hem de 1500 tl istediler 8 ile 19 cm arası garanti veriyorlar yazarsanız memnun kalırım .

  ekrem

  (02 Mayıs 2013 - 14:25)

  5 seans gittim ve devam ediyorum.Yararı varmı hemen belli olmuyor.Bol su içilmesi gerekli!ama yağların sarktığını söyleyebilirim.sarkmayı engellemek için kavitasyon sonrası yağlı bölgeye elektrik veren bişey var adını hatırlayamadığım,bunu yaparsanız vucudu sıkılaştırıyor.Hiçbir yan etki gördedim.Ama bayanlar için aynısı olurmu bilemem.

  Ayşegül şener

  (08 Şubat 2013 - 15:50)

  Helal olsun size…

  hasan

  (18 Mayıs 2012 - 09:15)

  yemeğin salçalısı kadının salçalısı gerek yok böyle şeylere

   asya

   (23 Ocak 2015 - 11:38)

   Her erkek böyle düşünse keşke 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.