Hakkımızda

2012 yılında yayın hayatına başlayan zararlari.com, pek çok konu başlığı altında “zararları” temalı makaleler yayınlayan bir grup idealist genç tarafından oluşmaktadır. Yazıların temeli, internette yayınlanan makaleleri bir araya getirip, uzmanlarla görüşerek tek bir makale halinde daha ayrıntılı bilgi sunmaya dayanmaktadır.

Yayın hayatına başladıktan kısa bir süre sonra ziyaretçilerinin yazdığı makaleleri de (tabiki doğruluğunu -elden geldiğince- kontrol ettikten sonra) yayınlamaya başlayan zararlari.com, bu açıdan Türkiye’deki tek örnek olarak gösterilebilir.

Yayın hayatına yüzlerce makale ve sunum ekleyerek devam etmek isteyen sitemize, siz de katkıda bulunmak isterseniz iletişim formu aracılığıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Zararlari.Com Ekibi.

5 thoughts on “Hakkımızda

  Bekir

  (11 Ağustos 2016 - 01:13)

  Dünyada gıda ve ilaç sektörünün ürettiği ürünler sunulmadan önce onaylanmış olmak zorundadırlar. Sadece yiyecekler değil, içeceklerin veya ilaçların ambalajları, kutuları, şişeleri de buna dahil. Bu işlemlerin standartlarını belirleyip, denetimlerini yapan kurum olarak Amerika’da en tepede Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’ni (FDA – Food and Drug Administration) görüyoruz. FDA’nın analizleri ve belirlemelerine göre PET gıda-uyumlu bir malzemedir ve sizin içtiğiniz suya PET şişeden herhangi bir kimyasal geçme riski olmadığı belirlenmiştir [2]. Zaten böyle bir onayı alamayan ürünün bütün marketlerde satılmasına imkan yoktur. Bu nedenle plastik şişeden su içmemek lazım, kanser yapıyormuş şeklindeki bilgi kirliliği kim tarafından nereden çıkarılmış bilemesem de, tamamen yanlıştır. Gıda ile uyumlu olmayan ürünler elbette vardır ve bunlar zaten gıda ürünlerinde kullanılmamaktadır. Ancak PET şişeden su içmek ile ilgili olarak şu ana kadar yapılmış bilimsel araştırmalar neticesinde herhangi bir sıhhi risk görülmediği de bilinmektedir. Plastik ürünlerin, bilimsel olarak kanıtlanmış herhangi bir sağlık sorunu yaratmamasına rağmen cam şişedeki ürünlerin pazarlama açısından suistimale açık olması düşündürücüdür.

  Sunny

  (30 Haziran 2016 - 11:42)

  There is a critical shortage of inrafmotive articles like this.

  elektronik sigara

  (19 Aralık 2013 - 02:55)

  Elektronik sigara, sagliga zararlidir. Buna zararsiz demek sacmalik degilmi? Ama sigara da zararli e sigara dan 5-10 kat daha fazla

  Sevda

  (29 Mayıs 2013 - 11:32)

  Thanks so much.

  Minerva

  (28 Nisan 2012 - 07:56)

  I read your ptosnig and was jealous

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.