Fazla vitaminin zararları

Fazla vitaminin zararlarıVitaminleri vücudumuza faydalı oldukları için kullanırız. Vitanimin zararları var mıdır ? Hiç vitaminin zararlarını düşündünüz mü ?

Vitaminleri hücrelerimizin metabolizmasını aktive edici, hızlandırıcı ve yönlendirici olarak kullanırız. Vitamin kullanımı faydalı olduğu kadar fazla kullanımının da zararları vardır. Pek çok kişi  kendini kötü hissettiği zaman vitaminlere yüklenir. Uzmanlar, yanlış vitamin  kullanımının çeşitli hastalıklara neden olabileceğini söylüyor.

Bilinçsiz vitamin kullanımı akciğer kanserine ve böbrek taşına neden olabilir.  Mutlaka doktor kontrolü altında vitamin alınması gerektiğini söyleyen uzmanlar  başlıca vitamin ihtiyacı olanların sigara içenlerden, hamilelerden ve yaşlılardan oluştuğunu söylüyorlar.

Sağlıklı bireyler de vitamin alınmasına ihtiyaç yoktur. Ancak vitamin ihtiyacını arttıran durumlar da veya vitamin  eksikliği olan bireylerde vitamin alınması gerekmektedir. Fazla vitamin kesinlikle doğru değildir. Fazla alınan A Vitamini karaciğer bozukluklarına ve fazla alınan C Vitamini böbrek taşına neden olmaktadır. Vitaminin zararlarından uzak kalabilmek için vitamin kullanımını doktor kontrolü altında yapmalıyız.

Yazar: volkan

5 thoughts on “Fazla vitaminin zararları

  semanur altin

  (01 Aralık 2016 - 19:16)

  tesekkur ederiz

  tufan

  (26 Eylül 2016 - 20:15)

  çooookgüzel

  soner

  (22 Şubat 2016 - 17:56)

  çooooooooooooooooooooooooooooooooooook iyilik bur oddevi

  bilge

  (05 Ocak 2016 - 19:49)

  harika

  Anonim

  (07 Aralık 2015 - 20:48)

  çooooooook iiiiiyiiii bur ödevdiiii

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.