Eroinin Zararları

İnsanın akıl, zihin ve vücut sağlığının en büyük düşmanıdır uyuşturucu. Tüm uyuşturucu maddeleri içerisinde tek kullanımıyla bile bağımlılık yapabilen eroinin zararlarından ayrıca bahsetmek istiyoruz. Eroin çok kuvvetli olarak ruhi ve bedensel bağımlılık yapan bir maddedir.  Vücuda giren 1 gram eroin, beynimizdeki bir milyon hücreyi öldürmektedir!

Eroin beyaz, gri, koyu gri, fildişi ve kahverengi tonlarda küçük kristaller halinde veya un gibi toz halinde bulunabilir. Saf halde iken beyaz olan eroindeki bu renk farklılaşması içerisine konulan katkı maddelerinin miktarına göre değişir. Burunla koklayarak ya da damar yöntemiyle kullanılabilmektedir.

Eroinin burundan alınmasının zararları arasında başlıca ilk neden olarak, gözlemlenen burun kemiğinde erime olmaktadır. Eroinin damardan alındığında ortaya çıkacak ilk zararlar ise, kan yöntemiyle bulaşan AIDS, sarılık gibi hastalıklara yakalanabilmekte ya da damar iltihabı meydana çıkabilmektedir.

Eroin morfin maddesinden üretilmektedir. Doğal olarak afyon bitkisinin kozalağında mevcut olan bir uyuşturucudur. Eroin afyonun içinde bulunan alkaloidlerden bir tanesidir. Baz morfinin asetik asit ile birlikte ısıtılması ve diğer kimyasal işlemlerden sonra oluşur.

Kısa vadede dahi zararlı!
Eroinin zararlarını kısa vadede ele alırsak; kullanımından kısa bir süre sonra kullanıcıya kendini zinde hissettirir. Vücutta hararet ve deride kızarıklık, ağız kuruluğu, kolların ve bacakların uyuşması  ağırlaşması hissi ilk aşamada hissedilen belirtilerdir. İlk hislerin geçmesinden sonra kullanıcılar uyur uyanık bir duruma geçer.

Eroin merkezi sinir sistemini baskıladığı için kullanıcının zihinsel işlevi bulanıklaşır. Kullanıcıların eroin kullanımı sonrasında solunumları yavaşlayacaktır ve solunum yetmezliği  seviyesine ulaşacaktır.

Eroinin zararlarını uzun vadede ele alırsak; steril teknik kullanmakta başarısız olan ya da uyuşturucu alırken kullanılan ekipmanların başkalarıyla paylaşılması sonucunda, kalp zarı ve kapakçığında enfeksiyona yol açar, karaciğer hastalıklarına yol açar, Hepatit C hastalığına yakalanmaya neden olur, böbrek yetmezliğine neden olur, enfeksiyona bağlı olarak akciğer rahatsızlıklarına neden olur.

Peki ya psikoloji ?
Eroinin psikolojik zararları; Enjeksiyondan sonra eroin beyin bölgesine geçer. Beyinde morfine dönüşür. Ve beyindeki sinir hücrelerine hızlıca yapışır. Eroinin hızlı bir bağımlılık yapmasına neden olan etkende beyne oldukça çabuk ulaşmasıdır.

Kullanıcıların ilk aşamaları atlattıktan sonra, gözbebekleri küçülür ve konuşmaları yavaşlar. Dikkat ve bellek fonksiyonlarında bozukluklar görülebilir. Eroin merkezi sinir sistemindeki etkileri nedeniyle zihinsel işlevsellik gölgelenir. Kalp ve tansiyon yavaşlar. Hatta ölüm noktasına da varabilir.

Uyuşturucuların en tehlikelisidir. Hem beyin hem de beden bağımlılığına yol açtığından bırakılması zordur. Ancak tıbbi tedaviyle bırakılabilir.

Yazar: volkan

173 thoughts on “Eroinin Zararları

  Sevdiği adamı Bırakmayan Kız

  (11 Temmuz 2019 - 14:26)

  2 yıllık nişanlımın içtiğini yakaladım öğrendim . Hastaneye yatırdım Surp Pırgıç Ermeni hastanesi 8 gün tedavi gördü sonrası çip takıldı çıktık.
  15 gün sonra tekrar başladı 3- ,çip takılı olduğu için Tedarik ettiği yavşağı ihbar ettim numarasını oturduğu yerin bilgisini verdim gebersin köpek.

  Tekrar doktoruna seansa gitti ilaçlarını daha yüksek dozda yazdı,şimdi tatile çıkarıcam onu 10 gün uzaklaşmak iyi gelecek.
  Sevginin yenemeyeceği hiçbirşey yoktur,insanları dışlarsanız terkederseniz yanlızlık duygusuyla 3 gr çekiyorsa 8 gr çeker yokluğunuzda ben ona aşkımla,sevgimle bebek gibi bakarım geçecek geçmişi değil geleceğin ne kadar güzel olacağını düşünerek geçecek mevlanın izniyle ,namazla duayla insan her sıkıntıda tedavi olur …

  Tüm gençlerimizin kurtulmasını dilerim.Dualardasınız..

  Anonim

  (21 Kasım 2017 - 03:34)

  Metodik var ağa İstanbul da 35 lira akcan 6 tane kesin bırakılsın ama çevre mi deiştrmen lazim önce

  Anonim

  (21 Kasım 2017 - 03:31)

  Arkadaşlar ben için birakabiliyorum herşey kendi elinizde

  :(

  (24 Temmuz 2017 - 00:53)

  Ankarada yasiyorum 17 yasindaym 16 17 ay ictim mahallemin her köşesinde var gunluk 5 gram icyoduk 4 arkadas 3 kere ara verdim 4 arkadas düstuk bu illete krizini blmyordum ogrenince kendi kendime kufr etim su an 1 aydr icmyorum yoksa ya sonumuz ceza evi yada ölüm allaha sükür igne kulllanmdm su an brkmaya calsyorum icmeyenler bilemezz icenin hallini allah hepimizin yardmcsı olsun 3 arkadasm halla icyor ancak icmemek icin eroinin olmadgı bi yere taşnp orda ailen veya sevgilin unuturck allah yardmcımız olsun

   Anonim

   (20 Ağustos 2017 - 02:48)

   arkadaslar yardım edın abim eroin ıcıyor ben buna bu ılletı nası bırakdırabılırım yardım edın

    Gonul

    (08 Kasım 2017 - 07:30)

    Guvenli bir yere kapatilmasi lazim yaninda da mutlaka aileden biri olmasi lazim devamli konusmak az sabir ederse iyi olucaini soylemek ve ilaclarla tedavi etmek lazim

    ali

    (15 Temmuz 2018 - 14:02)

    Subokson ilac alin 8 mili giram bide abinle surekli vakit gecir yalniz birakma 7 gun kullansin ilaci kirizi gecer

   Gonule

   (08 Kasım 2017 - 07:25)

   Kafanda karar vericeksin biraktim diiceksin kendi kendinetedavi proqrami uyqulayacaksin, iste ilk gun cok kotu hiss etdiyin zaman agri kesici ilac alicaksin su cay meyve suyu bol sivi tuketmeye zorlayacaksin kendini sadece ilk 72 saati goz onunde bulunduracaksin ne olursa olsun o surecin kecmesini bekleyeceksin, eve hemisre davet edib 5 gunluk bir kan temizlenmesini gerektiren serum ve vitaminler damar yolundan alacaksin internede uyusturucu ile bagli bilgileri tafsiyyeleri arastiracaksin sabir ve azimle 7 gunu gecireceksin ve normal hayata doneceksin! vucudunun sicak ve soguk hiss etdiyin tuylerin diken diken olmasi sanki icinden bagirasin geldiyi anormal bir agri gerginlik hiss etmen normal oldugunu unutma vucud ve beyin temizleniyordur birakmak icin inat ediceksin kendi kendinle savasiyorsun unutma 7 gunun sonunda iyi ki biraktim diyiceksin ve her sey eskisi gibi normale donusecek 10 gun sonra kucuk bir cheak up ve psikalojik destek de alirsan ne mutlu sana imkansizi basardin aynada kendini op):) turkcem cok iyi olmadigi icin kusura bakmayin umarim yardimci ola bilmisimdir! Gozleriniz morariyor kilo kayb ediyorsunuz mide asiti kusma kabizlik bir suru sorun yasiyorsunuz ve yuzunuze bakan her kes dogru yolda olmadinizi hemen anliyor unutmayin! Hosca kalin

  ...

  (29 Mayıs 2017 - 00:34)

  Esim ve ben yaklasik 1 senedir iciyoruz 3 yasinda kizimiz var bikac defa ara verdik suboxon kullandik ama birturlu kurtulamadik bu illetten allahim kimseyi dusurmesin bu illete esimde bende kizimizin gozu onunde eriyoruz rabbim icen her kuluna yardim etsin nolur kimse hevesle 1 kereden birsey olmazla baslamasin bu oyle bi illetki yakaniza yapisdim mi birakmiyo ??

  MURAT

  (21 Nisan 2017 - 17:56)

  Ben gazimahallesin de oturuyorum. Yaşım 21 3 senedir her gün kullanıyorum. Toplasan 10 günü geçmemiştir 3 yılda içmediğim. Bu gün 2. Günüm inşaallah bırakacağım. Adım başı içici arkadaşım ve kaynağım var. Öncelikle subox bu işin ilacı. Velinimet gibi birşey. Hastalığı neredeyse komple alıyor.Subo attıktan sonra insanın içesi bile gelmiyor zaten. He hastalığı aydan bile subonun mg düşürerek içmeye devam et 10 gün boyunca.Cunku bu dalgayı içmemenize yarar. Fazla da bağlanmamak gerekiyor subonun hastalığı daha da kötü.

  Xxx

  (02 Nisan 2017 - 02:27)

  19 yaşındayım ve kızım bende 1 seneye yakın bi süre kullandım olmadığı günlerde cekdiğim krizler sabah olsun istemezdim hic öyle zorki hergün uyanıp ilk gözünü açınca aynı illeti düşünmek aşk gibi birşey öldüğünü sanıyosun ama yaşıyosun seni hergün bitire bitire senden birşeyler götüre götüre ilerliyo ondan başka bişey düşünemiyodum bi yandan en büyük mutlulugum oydu doğru ama onun bana ve çevreme verdiği çok acı… çok uzatmak istemiyorum zaten bu sitede olanlarla büyük ihtimalle aynı şeyleri yaşamşzdr birebir olmasada aynı acıyı kirizleri duyguları diyeyim ben bırakdım 5. Ayım bitmek üzere gayet herşey yolunda çevremde tertemiz olanıda kirli olan insanıda bırakdım uzaklaşmak lazım geçmemek lazım o yollardan ona giden sokaklardan bakın temiz alakası olmayan insanları bile bırakdım diyorum ve burdaki yorumlardan bazılarını görünce gerçekden etkilendim yani ara veriyosunuz bırakmıyosunz gibi sözlerle insanların kurtulmamasına engel oluyosnz yapmayın lütfen yoksa bile insanın aklına sokuyosunz öyle diyerek bu çok değşk bi illet evet 10 yılda geçse önünde görsen elin gider gitmek ister ama gitmesin biz bunu kullanırken çevremizdekileri düşünmeyiz çünki o kadar batmışızdırki ama onların bizi anlamasnı saygı duymasını isteriz hatta kaç defa ölü bedenimi uyandırdı annem ahh annem geç olmadan bırakın değerini bilin bazı şeylerin insanların ben şükür hicbirşeyimi kaybetmeden kurtuldum bu bataklıkdan ama bu anneme yaşattığım acıyla onun ömründen ömür aldım vazgeçin lütfen nefsiniz sizi ölüme götürmesin

  hakan

  (18 Mart 2017 - 11:31)

  çok şükür kurtuldum ben yaklaşık 1 yıl oldu eroinden uzağım, uzun yıllar denedim ama sonunda oldu hocamdan allah razı olsun. Bende başlarda 1-2 hafta bırakıp tekrar başlıyordum ama çip ve burak hocam sayesinde kurtuldum.

   Konyalı

   (06 Ağustos 2017 - 00:54)

   Konyalımısın ? Burak hoca dedin de aynı kişid n bahsediox heralde kardeşim 12 senedir 12 yasından beri içiom konyada torbacı yokken ben kullanıodum evlendim allaha ham olsun 9 aydır içmiyorum

  sedat22

  (26 Şubat 2017 - 03:35)

  Arkadaşlar hersey sizin elinizde unutmayın bu maddeyi kullanip hayatınızı zindana cevirmeyin bu maddeyi birakamayanlarin sonu belli yalnız kalıp bi başına ölüp gideler hastaneye yatarken bile kötü gözle bakiyolar kendinize yeni hobiler edinin güzel vakit geçirin spor yapın birseyler ugrasin kafanızı dagitip başka şeylerle meşgul edin kendinizi yoksa acı bi şekilde sürünürken hasta olarak can verirsiniz

  Aby

  (19 Şubat 2017 - 19:10)

  23 yaşındayım 9 senedir uyuşturucu bağımlısıyım ve eroin içtiğim maddeler arasında gerçek anlamda en çok zarar veren uyuşturucu olduğunu anladım resmen eridiğimi hissediyorum.bir insanın bile bile kendini öldürmesi den başka birşey değil Allah düşmanıma bile bu acıyı yasatmasin.insana kaybettirmek ten başka birşey yapmıyor en kötüsü de sevdiklerini kaybediyorsun ve zamanla koca bir sıfır oluyorsun

  Kene

  (08 Şubat 2017 - 19:04)

  Çok içen arkadaşım oldu ama 18 yaşındayım daha elime bile almadım ALLAHA ŞÜKÜR ALMADA . Sizde İnşallah Bırakırsınız Kardeşim

  osman

  (21 Ocak 2017 - 06:12)

  antalya dan selam ola. bırakın kardeş yaş 35 olmuş ömrüm girmiş 15 senem gitmiş bu dalga dümene ex i otu boku en son peyniri derken ömrüm gitmiş. 10 sene damardan sonra nasıl bıraktım bak dinle azaltarak ama nasıl aha şöyle bırakmak istiyorsanız en az kaç iciyon 24 saatte 5 diyelim bi hafta 5 iccen sonraki hafta 4 sonra 3 en son 1 paket 24 saat tutar oluyo böylede 1 ay takilcan sonra bi günde kesicen herşeyi. olay azaltmak ama öyle 3 gün değil 5 gün değil ay bazında. hatırla buna 3 günde baslamadin 1 yılda anca krizler çok arttı yani alismakta öyle 3 günde değil bırakmakta bir ay minimum içicen sonra kesicen subox filan hikaye

  harun

  (08 Aralık 2016 - 13:47)

  bırakcaksan kafada bittir kardeş geresi yalan piskolojiyi pozitif tut bittir

   Anonim

   (23 Şubat 2017 - 13:50)

   kardes bırakıyoz bi muddet sonra beyın yenıden adapde oluyor yenıden ıcıoz

   hakan

   (18 Mart 2017 - 11:34)

   çok şükür 1 yıl oldu bırakalı kimse umudunu kaybetmesin bu bir süreç arkadaşlar ben defalarca denedim olmadı ama sonunda burak hocamla tanıştım onun tavsiyeleri sayesinde çip tedavisi oldum şimdi temizim.

    sanane

    (08 Eylül 2017 - 06:32)

    17 yasindayim 2 yildir esrar eroin bonzai Bali jersey kullabiyom hayatim mahfoldu heroes benden uzak duruyor ama umrumda bile deyil ölene kadar cekmeye devam ölmüşüm ölcem kadar bu saatten sonra ölsem ne yazar?

  Semra doganay

  (05 Aralık 2016 - 02:20)

  Ben 6sene aralıksız içtim cezaevine girdim. Bulamayacagimi ve ordan çıkamayacağımi biliyordum. Tek çözümü buz gibi soğuk suyla günde 5 6 kere banyo yaptim 6.Gün hiçbirşeyim kalmadı. 20 gün sonra normal insan moduna döndüm. Şimdi daha mutlu huzurluyum. Kendinizi öldürme yin…

   Gonul

   (08 Kasım 2017 - 07:01)

   Ya buz gibi suyla nasil dus ala biliyorsunuz zaten titriyorsun sogukdan tuylerin diken diken yine sicag bath yapmak yardim ediyor elektirikli battanie falan da 5 dakikaligina da olsa

  Anonim

  (03 Aralık 2016 - 13:23)

  ……….

  CemOo

  (23 Kasım 2016 - 19:35)

  yaşım 18 2 senedir içiyorum,nerelerden başlayım bilemedim bir hevesle arkadaş ortamında başladım şu an hala içiyorum bir çok kez bırakmak istedim çok acılar çektim uykusuzluk ayaklarımda kırılırcasına sancılar bellerimde agrılar yoklugunda ben ben degildim ilk başta krizler böyle degildi ,UNUTMAYIN içtiginiz her gün dibe biraz daha yaklaşıyorsunuz Allah yardımcımız olsun her gün kendimi kandırıyorum son diye nasıl bırakıcam bilmiyorum Belkide annesizlik babasızlıktan dolayı bu kadar zor oluyor Yeni başlayanlar veya meraklanıp bu sayfada bu yorumu okuyan Kardeşim Ne olur içme Hayatın batar,dünyan yıkılır ömrün gider İçmeyin…

   İlkay

   (02 Aralık 2016 - 09:08)

   Herkes bırakabilir kafa da bitirdikten sonra suboxon alacaksın 10 yıllık icicilerden bile bu ilacla bırakan var yeter ki iste.mucize ilactır deneyin bırakırsınız hemde sanmayacagınız kadar rahat sekilde.herkes hata yapar sorun onu tekrarlamamak.zaten onun acısını bilipte kurtulup tekrar baslayana kardesim olsa acımam.herseyden otesi insanın kendi ruhuna ve bedenine bunu yapmaya hakkı yok.ama once kafa da bırakmak gerek.ben 1.5 suboxonla bıraktım uc yıl oldu bir haber vasıtasıyla buralara kadar geldim.bırakın erkegi madam namusluyu hırsız yapar.kafası da kafa degildir onuda soyleyeyim.kullananların Allah yardımcısı olsun.hic gerek yok bu dunyanın en igrenc kokulu,tatlı maddesini kullanmaya.

   cem

   (02 Ocak 2017 - 00:07)

   Bir anlık bi merakla içtim bir aydır içmiyorum vücudunda cok fena kasintilar başladı ne yapabilirim bilmiyorum.

    Anonim

    (23 Ocak 2017 - 00:57)

    Kardeşim yeni baslamisin sakin içme iyi bişey değil ilerde birakamzsin daha kotu olursun Yanlış Anlama beni bu pisliği içen ne anasına ne babasına ne de vatana yardımı dokunur sakin içme bırak git dua et namaz kil daha iyi olursun

    Anonim

    (15 Nisan 2017 - 20:17)

    kardeşim suboksuyon yazdır

    Anonim

    (12 Eylül 2017 - 23:30)

    31 yasindayim 8 yil kullandim 4 ceza yattim ciktim gene basladim smoksona basladim bu sefer onun hastaligina yakalandim tekrar eroine basladim taki lyrica diye bu mucize ilacla tanisana kadar allah bu ilaci cikarandan bin kere razi olsun kardeslerim allah sahidimdir boyle bir ilac ben gormedim daha smoksondan cok daha iyi hastaligi yok sikintisi birakmak isteyen lyrica 300 luk kullansin ilk 3 gun 5 ertane atin sonra 3 dusurun deneyin faydasini gorursunuz allah herkezin yardimcisi olsun

   Anonim

   (01 Ağustos 2017 - 19:59)

   Sende içme be kardeşim

   Sevilay

   (08 Eylül 2017 - 13:54)

   Ben bir yıldır içiyorum ama biturlü bırakamıyorum

  squeen

  (07 Kasım 2016 - 23:25)

  bıraktım 11 sene oldu ..iğne ile başladım.8 sene bilfiil iğne yaptım ..en son bıraktığımda çok yüksekti dozajım ..3 saat 4 satte bir yapmazsam rahatsız oluyordum ..defalarca hastaneye yattım her seferinde çıkınca içerim diye saniyeleri sayarak .. 8. denemede ilaçsız bıraktım ve aramıyorum hiç .2 sene sıkın dişinizi bırakırsınız ve dönmeyin ..sonu yok çünkü hep aynı döngü..yaparsınız gerçekten .kafanızda bitirin dua edin.zor geçecek ama geçtiğinde bi 5-6 sene kendinizle gurur duyacaksınız ,hayattan zevk alacaksınız .tüm kalbimle diliyorum bunu

  zeynep

  (02 Kasım 2016 - 16:40)

  Arkadaşlar nolur yardım edin sevdiğim adam eroin kullanıyor 1 gün boyunca o acıyı çekti subokson kullandı amaaa 2.gün dayanamayıp yine aldı damardan alıyo bu metodunu nerden bulabiliriz nasıl bırakacak

   Anonim

   (17 Kasım 2016 - 16:19)

   Bu eroin dedigin sey allah’la kul arasinda icten gelerek duanizi eksik etmeyin baska bir cozumu yok

    hakan

    (10 Aralık 2016 - 15:40)

    o ilacın sahtesi yapılıyo diye duydum gene en iyi suboxson ve bi kaç ilaçla desteklenirse daha kolay atlatabilir.en öenemlisi sevgi ile hoşgörü onun en çok ihtiyacı olan sey kendini psikolojik olarak rahat hissettiği zaman gerçekten başarır.

   Anonim

   (01 Aralık 2016 - 16:50)

   Aynı dert bende de var zeynep. Birakamiyor olmuyor en son inat edip sende başlıyorsun

    ANONİM BU NASIL BİR YAZI ZEYNEP KARDAEŞ SİZ ARKADAKNA EDİN GERİSİNİ DR HALLEDERŞINIZI TETAVİYA İ

    (07 Haziran 2017 - 01:43)

    ANONİM BU NASIL BİR YAZI

   sariii

   (10 Aralık 2016 - 01:37)

   kardeşim sen hep ynnda o ama seni üzmek istmm ama cok zor bırakmasıı allh yardımcınız olsun bnde bi kullanıcıyım subksn sadece yardım eder kafada btrmesiğ lazımmm
   uzaklaştr bulndgnz yerden başka sehre gdin dycem ama tekrr dndngfnde ulaşacagı ilk şey o olur ama bırakanlarda var kafasnda btrrse brakırr inş bırakır bu bi insanın felaketi lanet olsun bunu içirene satana yapana allah belalrını versin aileleri yakıo gnçliği öldrdüü dua ert allaha ve gerçkten seviosan yannda ol hç bırak ma ve suboksonla yrdm alarak ya hastaneye amateme ytr bide çip takl8ıo onun etkisi biraz daha fazlaa eger taktrrsa sgortası varsa amatemde 300 miyoa flan takılıo eger sgrtası yoksa araştr bazı hastaneler 2. 500 falan takıo çipi taktrrn ve onu hç bırakma hep ynnda ol eger kafayada koyarsa bırakmaytı kurtulur inş kardeşimmmmm

   Bilinmiyor

   (04 Ocak 2017 - 18:16)

   Çevresindeki insanlardan ailesinden destek alarak beraber hareket edeceksiniz sevildiğini hissedecek bunalımdan çıkar hep yanında ol beraber sosyal faaliyetleriniz olsun. Bırakmış biri olarak söylüyorum

   ali

   (31 Ocak 2017 - 16:57)

   amoteme gitsin

   Anonim

   (03 Şubat 2017 - 03:17)

   Soguk suyla yikanmak en iyi ilac bu birkere icersen devami gelir beyinde bitirmek lazim

   Anonim

   (28 Şubat 2017 - 00:50)

   suboxsonla birakamadiysa hiç birakamaz çok destek olman lazım ?

  Diyar

  (23 Ekim 2016 - 00:46)

  Bunları yazarken önümde 2 g yakın esya 4 sene her gün bir fiil içtim ilk zamanlar zararlarının farkındaydım bu bok benim mahalemde her adımında var tam bıraktım bırakıyorum derken abi sandıgım bir kahpe bana iş teklif etti her gün normal 2 3 paket içiyordum en fazla 5 idi abim bana tezgahını idare etmemi söyledi günde 250 tl artı içimliğimi veriyodun bu arada taşta içiyorum içen bilir nasıl olduğunu parayıda duyunca tabi bir sene 6 ay bu tezgahı kovaladım çok hızlıydık altıma 106 aldım 4 ayda bu işten sonra her sey cok tatlı geliyodu bırakmayı düşünmedim taki patlayana kadar 2 kişi 8 sene ceza yedik 4 4 bölüştük iyi halden falan 1 sene 11 ay yattım hapiste bile ara ara içiyoduk cıkar cıkmaz gene basladım suan cezadan cıkalı 8 ay oluyor bu boka bir kere bulustanmı bitti bırakma denen bir kavram yok sadece ara veriyosun o en uzun aralarda ya ceza yada asker bırakmanın varsa varsa tek yolu aşktır aşık oldugun kadın bunu sana bıraktırır suboxone metedon bunlar hikaye

   Sym

   (20 Kasım 2016 - 01:11)

   Aşkta yalan olmuo birakmio

  Furkan

  (23 Ekim 2016 - 00:14)

  Hacı.bende bonzdan panik atak oldum ulan ne gerek vardı kaldım doktor yolarinda anliyom kardeşlerim çok zor ama omu erkek bizim erkek bırakalım.

  :)

  (19 Ekim 2016 - 11:38)

  Ben antalyda yaşıyordum. 18 yaşındaydım 6 ay süre içtim. kilo kaybı gözaltı morlukları vb kütahyaya taşındık ailem destekledi şimdi spor salonuna gidiyorum kilo alımımda yükseldi iş irade ve arkadaş ortamından geçiyor. Allah yardımcınız olsunn.

  Hamza

  (16 Ekim 2016 - 21:31)

  18 yaşındayım oturduğum semtte her sokak başında bulunan bi illet ve kullanmadım arkadaş çevremin %95 bu illet yüzünde ya öldüler yada içeride ölmeyi beklediler lütfen içmeyin içen insanları yanınızda gezdirmeyin olan hem size hemde ailenize oluyor ben sevdiğim insanları kaybettim siz kaybetmeyin kaybettirmeyin nolur.

  Yorgun

  (14 Ekim 2016 - 21:52)

  Rabbim yardım etsin hepinize burda ki tum yorumları okudum okadar Üzgünüm ki eroyin iletin ne kurban verdim canımın yarısını dünyam yikildi 86 gün oldu okadar çok şey kulandiki birakmak için olmayinca olmuyor 🙁 🙁 🙁

  Anonim

  (11 Ekim 2016 - 14:02)

  23 yaşımdayım 2 senedir kulanıyorum ş urfada yazıyorum eroyin ölebi iletki kana girdimi bırakamıyor insan cok bırakmaya calıştım olmadı herseferinde eroyine yenildim herkes beni dışlıyor bende insangibi yaşamayı isyiyorum ama olmuyor allahın izniyle birgön bırakacam kimbun ileti cıkardıysa allah belasını versin töm uyuşturucu bagımlıların allah yardımcısı olsun bizlerde insangibi yaşamayı istiyoruz ama olmuyoır kardeşler allah hepimizi kurtarsı biyan önce saygılarr

  Sevilay

  (03 Ekim 2016 - 18:12)

  Bırakdıktan sonra kesin kurtuluşu var mı? Yoksa birgün yine elbet dönüşümüzmü oluyo bu yola

   yusuf

   (13 Eylül 2017 - 10:00)

   her şey senın elinde ama 15 yıl ceza evinde yatıp çıktığı ilk gün içen birini gördüm umudumu kaybettim

  buket

  (07 Eylül 2016 - 19:35)

  17 yasindayim 4 aydır kullanıyorum şeker gibi eğlence sandım bilmiyordum uyuşturucunun eglencesi olmazmiş dün geceden beri içmiyorum yataktan kalkamiyorum hiçbir şey yapmaya halim mecalim yok kollarımda bir sürü yara çıktı 17 değilde 35 yaşında gibi gozukuyorum krizlerim çok şiddetli oluyor allah hepimizin yardımcısı olsun

   Vedoooooo var

   (11 Ekim 2016 - 08:33)

   Bu yaziyida zaten bunalimdayken krize girmis arastirma yapip kurtulcam demisin ama olmuhor brem snede b.n.s.n
   ???

   a

   (02 Kasım 2016 - 12:39)

   4 gün böylece devam eder krizler ara ara gelir 4 gün 1 hafta sonunda krizlerden kurtulursun ama ortamlara takıldığın sürece yanında içildiği sürece bırakması zor değil imkansızdır.

   Anonim

   (07 Kasım 2016 - 23:17)

   Merhaba buket

   Ali

   (10 Kasım 2016 - 16:40)

   Nerede yasıyorsun

    Buket

    (15 Kasım 2016 - 12:19)

    Merhaba

   Anonim

   (27 Aralık 2016 - 01:39)

   Bukett ?

   Şenol Çalışkan

   (01 Temmuz 2017 - 18:31)

   Çoğu uyuşturucuyu kullanmisligim en azindan 1 kere bile denemişliğim var metamfetamin cok kullanıyordum kristal zaten eroinden cok bagimlilik yapan bir madde kristali ilk ictigimde hızlı kafasına bayildim 2 gunde 1800 u gecik bi para yedik arkadaş la 1 ay kullandim kristali kullandigimizi bilen ler bağımlısı felan saniyordu sonra kristal bulamadigimiz birgun eroin kullandik kaydırma yaparak ictik ben hayatımda bukadar igrenc tatli mide bulandiran birsey görmedim bi 100 lük ictik ama insan tadını aldikca daha cok soğuyor ne yalan soyleyim hic kafa yapan bir etkiside yok uyku getirme ve mide bulandirma dışında 5 para etmez birsey 1 haftayi geçti ne kriz nede baska birseyi var olamaz da çünkü bağımlılık diye birsey yok sadece siz kafanizda kuruyorsunuz ben 2 haftadir felan kristalde içmiyorum bundan sonra 1 tl bile vermem böyle boş dalgalara siz istemedikce icmezsiniz zaten tabi ilk bir kac gün halsizlik yapiyor onuda günde 2-3 kere iyice keselenerek soguk suda 1 hafta duş alin bomba gibi olucaksiniz ve bol su icin 😉

   Anonim

   (10 Ekim 2017 - 22:02)

   Kendine ilaç çöz bacım

   X

   (16 Ekim 2017 - 01:31)

   Bırakmak istiyorsan buradaki hâlâ içmeye devam eden kişilerden çevremdeki icenlerden selam dahi alma uzak dur

  Sultanciftligi degil seytanciftligi

  (19 Ağustos 2016 - 02:39)

  3 senedir kullanıyorum. 5 6 defa en sz il dışına cıktım. 1 2 hafta kaldim. Neler cektim. Ne geceler atlattim. Her sefer bile bile kendime ceza verdim. Suboxonesiz gittim il disina. Dedim bidaha gör bir daha yasa.. simdi yine hastalık cekiyorum il dışındayım. 1 hafta sonra istanbuldayim. Kendime diyemiyorum birdaha olmayacak… kendimi kandirmaktan sıkıldım . Vesselam.

   şeko

   (29 Kasım 2016 - 23:22)

   selam bende ıstanbuldayım kardes aynı bende bırakmak ıcın ıl dısına cıktım 1 haftalıgına metedone le hastalık cekmedım sukurler olsun ama gun sayıyorum ıstanbula gıtmeyı vesselam

    alisan

    (14 Aralık 2016 - 22:51)

    3ay felan ictim peynir biraktim ara ara burnumda tutuyor canim istiyor ama aklima gelirse yinede icmiyorum size tavsiyem once ortamdan ilden uzaklasin sehirdisina yaninizda halinizden anlayan biirisi kesinlikle olsun bir seferde birakin 4gun arqlikliz sanci olr 1 haftaya temizlenirsiniz

   Sultançiftliği = Şeytançiftliği

   (03 Temmuz 2017 - 18:08)

   Aynı durumdayız kardeş. Git bırak gel başla. Bu illete bir defa bulaştın mı senden ondan kaçsan bile o seni bir şekilde buluyor. Karadeniz’e gitmenizi tavsiye ederim. Bir kaç gün sıkıntı çekersiniz ama doğanın temiz havası sizi ondan sonra arındıracaktır. Ve bir daha bu illeti içtiğiniz semte dönmeyin..

   Saygılar…

  SELÇUK

  (17 Ağustos 2016 - 13:09)

  ALLAH yardımcınız olsun öyle illitki size neler yapacanızdan haberiniz bile yok 4 kullandım damara kadar indim ama bırakala 1 sene oldu ALLAHA şükürler olsun nefes aldımı annadım bu illeti bırakmak istiyorsanız iradeniz cok güçlü olması gerekiyor ben subokson la bıraktım ALLAH BIRakamıyanlara yardımcısı olsun benim hayatım mafoldu Daha yeni yeni kendime geliyorum daha yeni kendimi topladım Herşeyimi kaybettim arabamı nışannımı aklınıza ne geliyorsa artık

  SİZE DEMEM OKİ AKLINIZ VARSA YARI YOLDAN DÖNÜN EĞER ĞEC KALIRSANIZ EMİN OLUN O SİZİ BIRAKMADA BİR DAKKA BİLE TERETTÜT ETMİCEK,,,,,,,,,,, BURDUR DAN YAZIYORUM

  Totem

  (14 Ağustos 2016 - 21:28)

  ortam ve mekan değiştirmek en etkili yöntem yoksa gene bi şekilde bulaşıyorsun sadece ara veriyorsun bırakmak çok zor.nerden nasıl temin edeceğini bilmediğin bir yere gideceksin

  nuri

  (09 Ağustos 2016 - 09:51)

  bende içtim bıraktım

  Deli biri

  (04 Ağustos 2016 - 19:45)

  vay be ne eroinmiş.
  Bugün öğleden sonra tüm günüm siz eroin kullananların yorumlarını yazılarını okumakla geçti.
  Bugüne kadar sadece bir kere esrar kullanmışlığım var ve bugün yarın ikinci seferde olacak gibi görünüyor. Neyse eroin falan yani kimyasal muhabbetine hiç girmedim. Zararlarını falan hep okur bilgi tecrübe sâhibi olmaya uğraş gösteririm.
  Umarım hepiniz bu illetten kurtulur ve hayatınızı bunlar olmadan devam ettirirsiniz. Tanrı size yardımcı olsun.

   Yigit

   (19 Ekim 2018 - 15:10)

   Vallaha bende okuyarak gecti

  mustafa akyaz

  (19 Temmuz 2016 - 06:35)

  bugun tam olarak 72 saatten cıkmak üzereyi sanırım ishal sıcma her sey kas agrıları cold turkey (tüylerin tikne olması )bir cok kez bıraktım basladım ins allahıma bu son olucak gercekten kendimden nefret ettim ya nasil basladıgımı bile hatırlamamıyorum kilolu ldgundan sanırım o kadarda degildi ama neyse kısır dongu icerisine giriyorsun ben ilacsız bırakıyorum sorun nasıl diye anlantılmaz uykusuzluk istahsızlık sigara iciyorum paso ama her gün bırakgının bir diger gününe sıcrırıyor her günün önemi cok arkadaslar bırakıın bu ileti gercekten antalyadan yardım edebilirim …

   Antalyalii

   (31 Temmuz 2016 - 23:32)

   Abi bende antalyadayim 17 yasindayim ve suan ilk gunum daha icmeye basliyali bi yil oluyo birakicam kafama koydum . Senin suan durumun ney biraktinmi

   SELÇUK

   (17 Ağustos 2016 - 13:09)

   ALLAH yardımcınız olsun öyle illitki size neler yapacanızdan haberiniz bile yok 4 kullandım damara kadar indim ama bırakala 1 sene oldu ALLAHA şükürler olsun nefes aldımı annadım bu illeti bırakmak istiyorsanız iradeniz cok güçlü olması gerekiyor ben subokson la bıraktım ALLAH BIRakamıyanlara yardımcısı olsun benim hayatım mafoldu Daha yeni yeni kendime geliyorum daha yeni kendimi topladım Herşeyimi kaybettim arabamı nışannımı aklınıza ne geliyorsa artık

   SİZE DEMEM OKİ AKLINIZ VARSA YARI YOLDAN DÖNÜN EĞER ĞEC KALIRSANIZ EMİN OLUN O SİZİ BIRAKMADA BİR DAKKA BİLE TERETTÜT ETMİCEK,,,,,,,,,,, BURDUR DAN YAZIYORUM

   bitik

   (20 Eylül 2016 - 08:45)

   antalyada düzgün kanal var mı kardeş?

    Anonim

    (11 Kasım 2016 - 08:50)

    zeytinköye in

  Anonim

  (15 Temmuz 2016 - 17:45)

  41 yasındayım 26 sene oldu 10 yakın arkadasım oldu en az 10 tande öle öldu

   Anonim

   (14 Mayıs 2017 - 15:41)

   Abi erkeklikten ediyor Muş bu doğru mu bıraktıktan sonra eski haline geliyormusun bunu Bi anlatırmısın sana zahmet

  ......

  (17 Haziran 2016 - 17:40)

  LÜTFEN OKU…

  evde abimin ve dayımın yatağının altına eroyin buldum önce anlamamıştım 11 yaşındaydım elime biraz aldım sigara tütünü zannettim sonra dışarda bi abiye götürdüm eroyin dedi inanmadım sardım içtim günden güne böyle gitti şuan 16 yaşınndayım hala eroyin bağımlısıyım bulamayınca deliriyorum yaptamığım şey kalmadı hırsızlık gasp dolandırıcılık kalpazanlık ama yetiştiremiyorum para babamdan istiyorum o zıkkımı içme diyo vermiyo abim le dayım hergün bulamıyorum uyuşturucu ticaretciliği yapıyolar tekirdağda ben bundan kurtulmak istiyorum
  ALLAH RIZASI İÇİN İÇMEYİN YALVARIRIM ÇOK PİŞMANIM SİZ YAPMAYIN 🙁

  Anonim

  (13 Haziran 2016 - 02:59)

  Mesele bırakmak değil herkez kurtulmak istiyo zaten bıraktıktan sonrası önemli çevrede önemli askerde içmedim geldikten sonra geri düştü şimdi bi bırakıyom 2 ay sonra geri başlıyosun

  Hazal

  (26 Mayıs 2016 - 15:24)

  Arkadaşlar 19 yaşındaym ve fıx 2 senedir içiyorum . Eroin oyle bı ılletkı erkek arkadaşımı kaybettım ondan snra hayatta kullanmam ddgm bu ıllete düştüm önemli olan kafada bıtırmek ben pişmanım sevdıqım adam onun esırı olmusken ben eroının golgesı oldum allah yardımcınz olsun

   ugur

   (18 Temmuz 2016 - 16:02)

   verirsin herşeyini eroine vandan yazıyoru msana merkezinden

    Ssee

    (17 Eylül 2016 - 16:57)

    Seninle bu sokaklarda sürekli denk düşmemizde var bişey amma

    Doğubeyazıt

    (05 Kasım 2016 - 03:02)

    Kanka bende bazidden yazıyorum kanal var mı yüklü?

   baba

   (24 Temmuz 2016 - 00:16)

   allah yardım etsin sana

   Anonim

   (26 Temmuz 2016 - 13:08)

   Aynı kaderi paylaşıyoruz

   memet teke

   (24 Eylül 2017 - 05:16)

   Iraden kuvvetli olmasi lazim aslinda birakabilirsin ama o seni kandiriyo 4sene ictim hicbir yardim almadan 3 gun icinde biraktim bu hic unutma sen veya o hatta sizler birakabilirsiniz

   Turgut

   (11 Ekim 2017 - 00:59)

   Üzüldüm sana eerkek arkadaş kurbanı

  Aziz

  (12 Mayıs 2016 - 23:18)

  Allah yardımcınız olsun

  DiyarBekirli

  (06 Mayıs 2016 - 15:52)

  ben 18 yaşındayım 8 aydr bunu içiyorum bi aralar bıraktımm ve yinee başladmm bunun sonu akılda bitiyorr kafanda bitirdiysen tmmdr eyer bırakamıyorsan namaz kıl allah yolunda git eyer bırakmak istiyorsan diyarbakırdan sesleniyorum kim bunu üretiyorsa ben onları skeymm …

  ...

  (04 Mayıs 2016 - 17:21)

  Benimde erkek arkadaşım kullanıyor amateme de yatti evde hastaligada yatti ama nafile .. napabilirim ?

   Fbi ajani

   (06 Eylül 2016 - 19:49)

   Birak onu yakında seni bile satacaktır yemin ederim yapacaktır bunu

   isim lazım degil

   (10 Eylül 2016 - 08:48)

   onu özel hasteneye götürün miidesine çip takıyolar ve onu takınca eroini içemiyo fiyatı 1.500 kardes benm abimde bagımlıydı istanbula goturduk çip taktılar bıraktı.

    tugrul

    (26 Ağustos 2017 - 02:37)

    allah herkesin yardimcisi olsun ben iki gun oldu birakali ilc falanda kullanmadim suan bile kriz yasiyorum ama artik zevk veriyor bana icmicem amk naletini icmeyin lan bulasmayinsoni yok surekli ayni donguu amk

   adanali

   (08 Aralık 2016 - 11:15)

   ayrılabilirsin

  Anonim

  (01 Mayıs 2016 - 00:23)

  3 aydır iciyom yapismadiya bana artık inmiicmiycem allaha sığınacam yalnış y güzergah

  Halo

  (21 Nisan 2016 - 18:04)

  bırakmak için aile ve çevre çok önemli özellikle aile. Dostlar 5gr içenler değilde daha az miktarda içenlerin bırakma reçetesini yazıyorum. Farzedelim bu gün içtin malı ama yarın bırakmak istiyosun.
  Kullanılacak Malzemeler;
  1)SUBOXSONE 8MG : En az 3 tane, ya doktordan yada torbacıların olduğu yerde illegal satan vardır sorun bulun 20 ila 40 lira arasında değişir fiyatı mutlaka bulun
  2)Lyrica 300mg :1 kutu Nöroloji doktorları şeker hastalarına yazar genelde yazdırabilirseniz ne ala, ama yazmazlarsa 150 tl civarında kutusu rahatlatacaktır.
  3)Bol Şekerli tatlılar ve Vişne şeftali gibi meyve suları : Bunlarda vitamin ve gıda niyetine..

  Öncelikle yapmanız gereken dostlar eğer içtiyseniz bugün bırakmaya karar vermek ve saati sabah ezanına kurup ezan okununca kalkmak, önce Allaha bütün kalbinizle bırakmak için dua etmek ve sonra Suboxene ilacının yarısını kırıp dil altında erimesini beklemek, ardından Lyrica 300 lükten 2 tane atıp vurup kafayı yatmak… yaptığımız bu tarif, sabah krizini önleyecek ve lyricalarda akşama yakın uyumanızı sağlayacak.. Uyanınca eğer 8-10 saati geçtiyse yiyebildiğimiz kadar yemek ve tatlı yiyip tekrar diğer yarım suboxsone ve 2 adet lyrica içmek. bu arada lyrica kafanızı hem güzel eder hemde uyutur. Sabır edip deneyin ilk 2 günü atlatınca gerisi çorap söküğü gibi gelecek..Emin olun tekrar gidip içmeyin. suboxsonela beraber mal içerseniz hem kafa yapmaz hem de ölebilirsiniz.

  Bu piçte kurtulmanın yolu bence bu, bıkmadan usanmadan dua edin Allah Heran bizimle, Sabrettiğiniz bilsin Bırakmak istediğinizi görsün oda yardım edecektir.

  Ben bu şekilde krize pek girmeden bıraktım.. ama krizin şiddetine göre ayarlamanız lazım tedaviyi.. Sbır sabır sabır başka bişey değil.. Allah yardımcınız olsun..

   as.mu...

   (30 Ekim 2016 - 22:52)

   Aynen söylediğin gibi bıraktık bizde eşimle…Suboxsone ve lyrica yardımı ile…Tabi şehir değişikliği de çok önemli…En ufak durumda nasılsa kolay bırakılıyor krizsiz diye tekrar geri dönme ihtimali var…Bizim de şansımız işimiz gereği internetten çalıştığımız için istediğimiz şehirde istediğimiz kadar kalabilme imkanımız var…Ancak muhakkak herkesin yok biliyorum sadece o illete ulaşabilen her fırsatı yaratır diye düşünüyorum…Sonuçta bu pislikler hep büyük şehirlerde ve buradaki insanların çoğunlukla bir memleketi köyü akrabası yani zorlansa sığınacağı liman bulunuyor…Her şeyden önce gerçekten tiksinmek uzaklaştığın zaman da o pisliği en azından özleme oranını aza indirmek gerekiyor…Ya da bizde öyle herkesin hikayesi farklı ve Allah hepinize yardımcı olsun kardeşlerim…Bunu inanın o kadar içten diliyorum ki elimde olsa herkesin bırakmasında yardımcı olmaya çalışırım…Sadece tek sorun var işin bitiminde kurtulduk diyoruz ya şimdi de lyrica dan kurtulamıyorum…Kurutulursam hasta olma korkusu…Kesinlikle eroini zerre aramıyorum belkide uzak oluşumdan bilmiyorum ama olsun bu kadar yolu kat ettik eşimle ilaçtan da kurtuluruz elbet….

   Burak siker

   (13 Kasım 2016 - 15:20)

   Skrlan gevşek millete yanlış bilgi verme burda uzun sene eroin ve sbuxn kullanmış insanları bu lirica dediğin ilaclarda krize sokuyor suboxn da aynı beynin eroin ihtiyacı duyan reseptorlerini kapatıyor bırakamıyorum demiceksin hiçbisey kullanmadan bırakacaksın bunu ve en az bi kaç sene bekliyeceksin özellikle 2 3 sene iğne yapanlar benim dediğim gibi yapsınlar

   Ankara Cubuklu

   (30 Haziran 2017 - 20:43)

   Ben 1 buçuk sene içtim bu arkadaşım düşürdü ilk başta fikyk sonra igneye düştük sonra ailem destekledi biraktim 2 ay sonra geri başladım sonra hırsızlık tan yakalandık şimdi babam kamyoncu onla kamyona çıkıyor allah herkesin yardımcısı olsun bu illet çok nalet

  İzmirlialanyada

  (08 Nisan 2016 - 17:57)

  valla 2 sene içtim bırakmak hiç istmeiyodum denetim aldım denetimden idrarları pis verince bırakmak içiçn amatem e yattım bıraktım çıktım 3 ay içmedim 3 ay sonra tekrar düştüm folyo içiçyodum artık iğne içiyorum bunu bilir bunu sölerim eroini bırakmak istediğin dakikabıkrabilir aynı şekilde istediğin dakika başlayabilirsin bırakmak değil bırakmış şekilde kalmak zordur eroin i ve arkadaş çevrenizi değiştirmediğiniz sürece eroini bırakmak imkaansızdır amatemden çıktım 3 ay içmedim içen hiç bi arkadaşımla görüşmedim sonra içen hatunlarla görüşmeye başladım eski arkadaşlarımla görüşmeye başladımo derken şimdi tekrar düştüm.

   ALI

   (18 Mayıs 2016 - 15:20)

   PEKI NASIL BIRAKILIYOR

  hakikatyolcusu

  (02 Nisan 2016 - 13:19)

  Aslında bunun çözümü bu işin ticaretini yapanların hak ettikleri şekilde cezalandırılmalarından geçmekte….. Bu cezalandırma toplumun gözü önünde olmalı en ağar şekilde olmalı kesinlikle bir an bile yaşam hakkı verilmemeli… içenlerde tedavi altına alınıp belli bir dönem haps edilmeli…. Bu toplum baskısıyla siyasilerin elinde..idam kesinlikle gelmeli fitnenin başını baştan ezmeli.. Demokrasileri batsın…

   Ferhat

   (16 Haziran 2016 - 03:04)

   Aynen kardesm katılıyorum bu pisliği satanları ibret olsun die meydanda asacaklar ozaman bakalım kimse içiyomu kimse satıyormu Zaten şerefsizler satmadımı kimse içmez allah bizlere yardım etsin.

  Ayhan

  (25 Mart 2016 - 02:33)

  Bunun krizi kaçağın sürüyo

  seyma

  (22 Mart 2016 - 23:20)

  Sik birakirsiniz

   ALLAH VAR

   (04 Şubat 2017 - 11:53)

   Burda ki het bi mesaj bağımlı veya kurtuluş için önemlidir.
   3 yil içtim şimdi il değiştirdim 5 aydır kullanmiyorum. Oyle görünüyor ki sigara yi bile birakacam.
   Huzur islamda
   Haydi kurtuluşa…

  özcan

  (07 Mart 2016 - 03:12)

  ben 24 yaşındayım eroini 4 sene kullandım 3 ay öncede bıraktım eroini bırakmanın tek tedaviside doktoruda insanın kendisidir beyinden bitirececek sin başka hiç bir şeye gerek yok ilk 3 4 gün agrı sızı olcak onada katlanacaksın kendine inan yeter

   mardinli

   (13 Ağustos 2016 - 16:26)

   Erkek ardakasim cip tedavisi oldu aceba tekrar baslarmi evlilik yolumdayiz alti ay musade verdim ailesi onu gozetliyor cok seviyorm ama korku sevgimin onune gecince kafam cok karisiyor:(

    Anonim

    (17 Ekim 2016 - 07:46)

    Ailesinin durumu iyiyse çalışmasada gelir kaynakları kira gayrimenkul vb var ise devam bırakması için yanında ol denemeye değer he bunlar yok çalışmakla mükellef ve sen onun eline bakacaksan hiç bekleme aşk karın doyurmuyor devir artık çıkar amaçlı olduğundan belki sen şuan bunu bilmiyor olabilirsin öğren

    by rolexx

    (07 Kasım 2016 - 00:28)

    evlenme gece yarısı çırılçıplak dışarı atılmaya pazarlanmaya niyetin yoksa gözlerimle tanık olduğum muhabbet

  barış

  (19 Şubat 2016 - 02:51)

  22 yasımdayım 16 yasımdan berıdır eroın kullanıyorum 2 senesi folyo 4 senesi damar olmak uzere arkadaslar cevrenızde metadon 40 mg bulabılıyorsanız cok yardımmcı oluyor ben o sekılde bırakdım 1 etadonu 3 e bolup 3 gun hasta olmadan gecırebılıyprsunz ve rahatlatıyor ılac sakınlestırıcı gıbı eroın hıssı verıyor bıraz o yuzden fazla yanasmıyosunuz eroıne turkıyede satılmıyo bu ılac karaborsadan alacaksınız 30 ıla 50 tl arası degısıyor semtıne gore yardımcı olabıldıysem ne mutluAllah hepimizin yardımcısı olsun

   aslı

   (08 Temmuz 2016 - 10:01)

   peki bu ıaçı nerden bulabılırım

    okann

    (14 Eylül 2016 - 21:40)

    Allah hepimizin yardimcisi olsun metodun bulmak isteyen arkadslar gecen bnde aldim braktim ama yine basladim 05392|08803 isim okan arayabilirsiniz yardimci olurum allah rizasi icin…

   Hlya

   (29 Kasım 2016 - 23:52)

   Yardımcı olurmusun erkek arkadaşım içiyor çok kez bırakmakontrol için denedi ama olmadı evlilik yolundayız bana o ilaçtan bulabilirsiniz suboxson içiyor ama olmuyor

  Gozde

  (11 Şubat 2016 - 01:24)

  Ben 4.5 yil kullandim bi biraktim 3 ay icmedim geri dustum 2 yil ictim biraktm 1.5 ay icmedim geri dustum 1.5 yil kullandm suan 6 ayda 7-8 defa ictim keyfine krizine dusmeden. Bu illetten tamamen kurtulmak diye bisey yok krizler bitiyo bitmeyede insan beyninden cikartamiyo hayatt bosss geliyo Allah yardimcimiz olsun hepimizin..

  burhan

  (09 Şubat 2016 - 23:18)

  Arkadaşlar bende 6 sene kullandım hemen hemen 8 aydirda icmiyorum karar verdim tedavi gördüm Allah a sigindim namaza başladım Allah a şükür biraktim sizde Allah a sığının O ndan yardım isteyin tek başınıza olmaz insan acizdir namaz kesin baslayin kötülüklerden alıkoyar çünkü samimi olun Allah yardım eder

  tuna

  (06 Şubat 2016 - 21:38)

  bırakılmıyor ben 9 gundur içmiyom benı uzk bı koe gonderdıler bulamadığım için içemiyom 20 gün sonra gitcem antalyaya inşallah içmem ama aklımdan cıkmıyo nasıl bi illet buu

   Anonim

   (07 Eylül 2016 - 17:36)

   Gitme kardess

  Anonim

  (06 Şubat 2016 - 00:42)

  Been 32 yasindayim 2 yildir iciyorum evli v 3 cocuk bbasiyim 2 tane cip takdirdim ama tekrar basladim nasil olcak bilmiyorum birakamiyosun sadece ara veriyosun

  Lider

  (22 Ocak 2016 - 10:37)

  ben 13 yaşında esrar la başladım 6 yıl boyunca esrar kullanıyordum artık kafa diye bişey yoktu sadce çektiğimiz duman çiğerlere işliyordu.. daha sonra eroinle tanıştım ilk kez içtiğinde güzel bir kafa veriyordu 2 hafta sonra krizi geldi tabi bilmniyordum kiriz nedir 2 yıl baoyunca erpin kullandım .. tedaviye gittim AMTM’e gitim gaziantepe 3 hafta dedavi gördüm geri söndüm tabi kan yine ister ve istedide yine içtimm sonra bir gün kendi kendime söz verdim sözümde durmam içinde sağ omzuma bir façaa atıım ( yaraladım omzumu ) tam bir 9 aydır içmedim ve o yaşadığım şehri terk ettim :.: allahıma bin şükür ki bütün uyuşturucu madde bağımlılarına bir an önce yardımcı olsun benim yaşım 20 benim 9 ömrümün 9 yılı uyuşturucuyla geçtii adeta vücuduma yamek ve su gibi olmuştu .. kuryulmanın tek yoluda yaşadığın şehri terk edip başka yerde o illtten uzak bir yerde yaşamak yoksa aynı yerde ve aynı ortamda bırakmak çokk zordur 4 gün kirizi yaşıyıp bırakmak daha yoksa bir ömür boyu o illetle mi yaşanmalıı …

  Erol

  (16 Ocak 2016 - 20:26)

  Bırakmak tabiki çok zor,
  Ama imkansız değil. Nefsinle savaşacaksın.
  Ama bu lanet maddeye düşmeyen insanlar
  Buna düşen insanların NELER ÇEKTİĞİNİ,NELER YAŞADIĞINI hiçbir türlü —ANLAYAMAZ— istediginiz kadar anlatın ANLAYAMAZLAR!

  yenıdoganlı

  (15 Ocak 2016 - 15:38)

  evet bende yaklasık bır ay damardan aldım sonra bırakmaya karar verdım zor oldu bıraktım metanfetamınıde ara ara ıcıyorum

  kursat

  (25 Aralık 2015 - 14:00)

  gerçekten çok zor 17 yıldır uyucturu kullaniyom – 1 yıldır içiyorum ulan ne yaptıysam bırakan adım biktim artık günde 5 gr içiyorum canlıyı bulmak için neler yapıyorum degmiyo ve şimdi bile içiyorum ne ise düştüm deli oluyorum

   Anonim

   (25 Nisan 2016 - 21:05)

   iki yıl boyunca ıctım 14 yasımdan 16 yasıma kadar sorunsuz bı sekılde bıraktım ama suan tekrar ıcmeye basladım ınanın ıradem cok guclu esrar içiyorum sureklı yalnız zınde hıssettırmesı felan bı yana aklımı basımdan alıyo 3 gunde bı ıcıyorum genede cok pısmanım kendımı alamıyorum aklımdan ckmıyo ıcmeyın gencler lutfen ıcmeyın

  Anonim

  (22 Aralık 2015 - 13:44)

  17 yasındayım ılk esrarla basladım sonra bonzaı jamaıca cıktı 3 yıll fıll bonz ıctım sonra bonzdan kurtulmak ısterken eroıne bulastım eroını 2 yıl oldu ıcıyorum bı ara bıraktım 4 ay ıcmedım ama tekrar dustum suan hala ıcıyorum kurtulmak ıstıyorum suboksonla bırakabılıyo ınsan ama beyındede bıtmesı lazım ozellıkle arkadas cevrenı degıstırmek gerekır suan ılac ıctım evımdeyım ıcmemeye karar verdım bugun ılk gunum ıcmıcem amaa kendı kendımee soz verdımmm ınsss ıcmemm.

  selen

  (17 Aralık 2015 - 08:49)

  Arkdaslar bede bir fil 6 yıl kullandım amam şuan bıraktım 2 haftasındayım.bırakmamın nedeı insan bu zehri alablmek için her şeyi yapıyo kendini tanıyamaz oluyosun cunki bulmak zorundasın ve hr şeyi yaparsınpeki değermi değmiyor ve bırakmayı çok istiyorum çunki bu ben ben değilim neden kendimi buna esir ediyim artık ve bırakaya karar verdim ve tek başıma bıraktım ne aile desteği nede arkadaş zor oldu olmuyosun ama olmekten bter oluyosun ama dayandım cunki bitecek ve zincirlerimden kurtulcam.bunu bırakamıyorum diyenlere yazdım insanın hiç değ micek birşeye tutsak kalması berbat cunki her zaman bulabilmek için para lazım ve ne yapıp o parayı bulmak zorundasın ve bulmak içinde her şeyi yaparsın bende bunları yasadım ama kurtulmak istedim

   patron

   (05 Mart 2016 - 14:49)

   valla benimde hiç aklıma gelmezdi eroine bulaşacagım.yanımda çalışan içiyodu.40 yaşındayım.manitam vardı ayrılmıştık.zor zamanlardı.alkol alıyodum yanımdaki de eroin içiyodu kafam güzel oldukca ver bende çekiyim dedim bişr daha bir daha şimdi kendim para verip alıyorum.agrım olmuyo ama hapşırma göz yaşarması halsizlik üşüme bunlar beni deli ediyo.nasıl kurtulcam bilmiyorum.6 ay oldu kullanalalı.çocuklarımdan utanıyorum.bilseler eroinman bir baba delirecem artık

    Anonim

    (27 Haziran 2016 - 22:49)

    İçme gardaş yol yakın

    Michail

    (30 Ağustos 2016 - 13:31)

    Aynen usta sana bi kardeş tavsiyesi yazdgn olumsuzlukları suboxconla atlatirsin hem ne guzel bırakmak için KOCAMAN NEDENIN VAR COCUKLARIN VAR beni bi kardeşin olarak bil ve bırak bende 15 gündür temizim 7 ay kullandım ve bıraktım allah yardımcımız olsun SAYGILAR

   Anonim

   (21 Mart 2016 - 02:55)

   inşallah canım nasıl birşey bilmiyorum ama insan istedikten sonra olur yani allaha sığınan allah yolunda giden yapar

   ferhat

   (14 Nisan 2016 - 08:07)

   Ne mutlu sanaa

  hakan

  (16 Aralık 2015 - 14:20)

  ben hakan biz 3 kardeş içiyoruz ben dah yeni çıktım cezadan gene başladım insan bıraktızaman kendini insan oldunu anıyor ama bırakacam yeter artık lanet olsun dicem şimdi kardeşim cezada şimdi bırakmış içmiyor işallah çıktında içmaz allah hepimizin yardımcısız olsun….

   Anonim

   (25 Nisan 2016 - 16:07)

   oldurdu bizi aga hemde yasarken bende bıraktm tekrar dustum ama soz vermısım bırakmaya ıcıleck bsy dyl vala

  sahin

  (15 Aralık 2015 - 23:55)

  Anonim ben 2 yil kullandim simdi 2 ai dir hic birgun almadim tedavi gorurum ama aikinrilar bitmiyor 2 aftalan hic birsei olmuyor

   mersin cocugu

   (13 Nisan 2016 - 15:30)

   kardeş ben yeniyim 7 aydır kulanıyorum günde 100 tl lik içiyorum bulamadıgım zaman çok pis sıkıntıya giriyorum yoluma bakıyorum gözüm hiç bişi görmüyor ALLAH yardımcımız olsun beni buna düşüren suan askerde askerden dönsün cezasını yatmasam adam degilim ezanda okuyr ezan şahidimdir vuracam öldürecem onu ben

    kral

    (05 Mayıs 2016 - 20:11)

    zaten bu pislige bulaşıp neyin ne oldugunu bilip hiç içmeyen birinin yanında içip onunda aynene kendisi gibi olmasını isteyen ……………

    Mine

    (20 Mayıs 2016 - 23:48)

    Hyr oyle düşünme çünkü insanın kendi içinde olmazsa içmez onu içmeyi sende istedin bende çok uzun zaman kullandım folyoyla başladım 7 yıl ictim sonra evlendim esimde iciyodu o iğne yapiyodu benidr igneye alistirdi 2 yılda iğne yaptim su an bıraktım 1 yıl olacak neredeyse esimdende ayrıldım ama geçenlerde boşluğa dustum 2 paket kaynattim vurdum sonra okadar pişman oldum ki ztn damarda kalmamış heryerimi delikdesik etmişim morartmisim degmezmis aslında okadar güzel bihayt varki bu hayatı yaşamak istiuorum ben eroinin esiri olmak istemiyorum arkadaşım 23 yaşındayım bn sende kafan da bitir bırak o serefsizife kendi haline

     yusuf

     (02 Ekim 2016 - 06:04)

     sevgili kardeşim ben 46 yaşindayım bu illeti tam 20 yıl kullandım ve en son ölümün eşiğine geldim yaşadığım şehiri terk ettim arkdş çevremi terkettim tlf nmrmı değiştidim yani hayata sıfırdan başladım benim sANA tavsiyem helal süt emmiş birisiyle yuva kur herşeyi unut hayata sıfırdan başla geçmişe sünger çek hayatın ve yaşamanın tadını çıkar

  Mustafa

  (10 Aralık 2015 - 17:35)

  Ben bırakamıyorummm

   BırakmaSan ölcen

   (06 Ocak 2016 - 02:27)

   ?

   Anonim

   (11 Mart 2016 - 08:48)

   😀

  Ank Eren

  (10 Aralık 2015 - 00:57)

  Her gecen zaman bagimlilik seviyesi artiyor.Birakabiliyosan tekrar baslama her gecen gun yoksa yirtik daha buyuyor. krizler ve ictigim miktar cogaliyor. ben simdi gunde en az 5 grm iciyorum nasil bulupda iciyorum onu bana sorun. oyle herkez nasil basladiysan ole birak demesin ben biraksam o beni birakmiyor sadece uc gun deil bunun krizi sadece agrilarin gidr uc gunde burdada yazdigi gbi vucudunda krize griyor beynin ayaklarin ellerin dilin bile herseyini esir aliyor. Istem disi davranabiliyosun. Siddetli kriz suresi 72 gun . Biraktiysan tekrar baslama. Eroin icen adamin kendine faydasi yokdur. Evli olan arkadaslarim sizin icinde ayriyeten uzuldum. Kimse kimseyi kinamasin. Hayat bu hic bilmedigin yerlerden geliyor sorular.

  Anonim

  (08 Aralık 2015 - 19:25)

  Yeter artk birakin su illeti genclerimiz gozumuzn onunde mahf oluyorlar

  Yavuz

  (07 Aralık 2015 - 03:41)

  Hastalığına düştün mü cok zor bırakmak

  Anonim

  (05 Aralık 2015 - 22:56)

  bu hastalık öyle bıldıgınız bı hastalık degıl kafayla bıtmıyor

  Anonim

  (25 Kasım 2015 - 20:45)

  Bende kullandım hayatımda en büyük hatam bu oldu bırakma aşamasındayım bugün 3 gundeyim agrilarim var evet katlanmasi zor ama hergün gecmektense böyle bırakmak daha iyi

  Anonim

  (24 Kasım 2015 - 03:16)

  Ben biraktim

  Süleyman

  (22 Kasım 2015 - 19:06)

  Ben de 17 yaşındayım bende amateme yattım içiyorum kendiniz istedikten sonra icmezsiniz bırakamıyom diye bişey yok

  kader

  (14 Kasım 2015 - 15:12)

  benimde eşim iciyor iki oglum var ne yapacam bilemiyorum ama bosanmam gerekiyor gittikçe daha kötü oluyor. Ne yapmam gerekiyor lütfen bir cevap

   Anonim

   (05 Aralık 2015 - 18:55)

   allah yardımcın olsun kardeşim eğer eroyin içiyosa kurtuluşu çok zor bir dönem bırakırlar sitresi ağrıları çoktur.kocan çevresini bıraksa bile etrafındakiler peşini bırakmaz aslında çoğuda böyle geri döner

   Anonim

   (13 Aralık 2015 - 03:36)

   İyi günde kötü günde demiyor muydunuz evlenirken?

    Ayça

    (11 Şubat 2016 - 02:02)

    Kotu GUN bu degildir kardeşim adam ortam peşinde koşarsa evin rıskını o zıkkıma verirse kimse kusura bakmasın öyle koca sktirolup gider hele bir de ortada cocuk varsa cok sıkıntı onu geçtim yarın bir gün karısını millete sunmayacagı ne malum

    Hüseyin

    (29 Ağustos 2016 - 17:20)

    Helal sana bee

   Anonim

   (08 Şubat 2016 - 19:14)

   Birak

   Anonim

   (27 Haziran 2016 - 22:57)

   Sabredecejsin Allah sizinle inşallah bırakma kocani kardeş geçer

   Ferocan

   (29 Ağustos 2016 - 16:25)

   Bence ona yardimci ol ve birakmasini sala

  Nuri Baba

  (11 Kasım 2015 - 10:10)

  Bedenim Ruhumdan Daha COk ACI Çekıyo ben uyuşturucunun içinde büyüdüm ama boyle bişey gormedım her gun oluyorum Bitiyorum Eriyirorum

  zehra

  (17 Ekim 2015 - 12:07)

  Mrb benim esimde kullanıyor resmen kendini kaybediyor şizofren oldu resmen kendi kendine konuşuyor hep olmadık şeyler söylüyor

   reyhan

   (23 Kasım 2015 - 01:22)

   Benim eşimde kullanıcı bende bıktım boşanma davası açtım

    Anonim

    (03 Ocak 2017 - 13:08)

    Allah yardımcınız olsun alllah kımseyı oraya düşürmesinn ut için en iyisi o

  Anonim

  (15 Ekim 2015 - 13:20)

  Icenler biraksin

  dodo

  (01 Ekim 2015 - 01:36)

  Ben 17 yaşındayım 9 yaşında esrar a başladım 13 yaşına geldiğimde esrar in kafasını çözdüm artık kafa yapmıyorum rahatlatıcı ve zevk vermiyordu eroyine başladım 13 yaşından bu zamana kadar eritin kullanmaktayim amatem tedavisi gördüm bırakacağım psikolojik tedavi gördüm bırakacağım okula gitmedim hayatım mahvoldu eroyini bırakabilen varsa bana tio versin

   Anonim

   (15 Ocak 2016 - 18:34)

   allah yardımcın olsun kardeşim öncelikle geçmiş olsun metodon isminde bir ilaç var bu ilaçla kurtulabilirsin ancak ilacı türkiyede trilyonda versen bulamassın yurt dışında bir tanıdığın varsa şayet getirt bu mucize ilaç sayesınde kurtulursun

   yasin yılmaz

   (15 Ocak 2016 - 18:35)

   allah yardımcın olsun kardeşim öncelikle geçmiş olsun metodon isminde bir ilaç var bu ilaçla kurtulabilirsin ancak ilacı türkiyede trilyonda versen bulamassın yurt dışında bir tanıdığın varsa şayet getirt bu mucize ilaç sayesınde kurtulursun

    Ferdi Işık

    (27 Eylül 2016 - 00:19)

    Yasin abi sen çok çektin ama vesilen öyle bi vesile oldu ki direk çizgi çektin adamsın allah ccc herkezin yardımcısı olsun ne geliyorsa arkadaş kardeşten geliyo tek gerçek tek doğru ailen gerisi yalan hayatın yalan olduğu gibi..

   Barış

   (07 Nisan 2016 - 16:02)

   Allah tan yardım tio iste sizce eroinimi bırakmak zor benim babam bıraktı camiden çıkmayın kalpten allahdan yardım isteyin Allah bizi topraktan yarattı eroinlemi doğdunuzki erkine muhtaç kalacaksınız

   Kurtuluş

   (26 Nisan 2016 - 16:46)

   Bırakma aşamasında lyrica diye bir ilaç keşfettik bizde eşimle beraber kullanıyorduk…kriz falan yaşatmıyor hiç ,ayrıca eroini aratmıyor buna garanti veririm…reçeteli bir ilaç yine ve nöroloji ya da fizik tedavi uzmanları yazıyor sanırım..sen bir araştır yine de netten..cidden yoksunluktaki şu iğne batması hissi,üşüme,ağrı v.s. lere iyi geldiği endikasyon kısmında yazıyor zaten..Bu arada ben eşimle bırakalı 3 ay olacak…Bu ilaç da bağımlılık yapıyormuş ağrıların batmaların yoğun olduğunu hissettiğim günlerde çok aldım ama şimdi azalttım sabah ve akşam alıyorum sadece,yakın zamanda onu da bırakabirim kolaylıkla,bir de bende aşırı derecede B12 değerleri düşmüş sanırım eroin kullanımından kaynaklı olabileceğini düşünüyorum çünkü ne yiyorsun ne içiyorsun onu kullanınca yemesemde olur diyorsun yeterki o olsun,nöroloji B12 iğnesi yazdı o da iyi gelmeye başladı…..en kötü yoksunluklardan biri eroin neticede ondan kötü olamaz yoksunluğu…Ayrıca senin de imkanın varsa bizim gibi ortamı da değiştirmen lazım sonuçta iyi hissedince tekrar denememen adına..Her şeyden önce dua etmen lazım…Allah kimseye kaldıramayacağı yükü vermezmiş…Allahım hepinizin yardımcısı olsun inşallah.

   Hüseyin

   (29 Ağustos 2016 - 17:33)

   Arkadaslar bende 2 yıldır iciorum bu illeti..bırakmayı gercekten istiosanız bırakırsınız..hic bi Zaman gün saymayın..15 gün oldu 1 ay oldu 1 yıl oldu demeyin..ilk 2 gun cok agar gecer..eger suboxone kesmiyosa ilk 2 gün..zararlıdır ama suboxla beraber 3-4 gün bu illeti beraber icin..2sini aynı anda ictiginiz zaman 3-4 gun, artık tedaviye baslayabilirsiniz..artık ilk gün sadece subox icin artık keser..suboxonu illeti ictigin miktara gore 5-10-15-20 gün icin..artık kriz felan kalmaz..ama pskolojik kısım baslıo icsem mi icmesemmi die düsünüyoruz..o zmn lirica 300 lük den icin 3-4 gun gunden1 bitane..bu uyusturucu istegini keser..sonra doktora gidin herseyi anlatın size ilac yaszın..artık normal ilaca bagımlı olmak daha iyidir..Allah yardımcınız olsun.

  Serdar

  (14 Eylül 2015 - 23:36)

  Kurtarin bizleri eroinden….

   Anonim

   (22 Kasım 2015 - 19:09)

   Sen kendin iste b irakirsin öyle kurtarın bizi demeyle olmuyo bu işler nasıl b asladiysan oyle de ağrıyı siziyi çekip birakacan

   Memet

   (07 Nisan 2016 - 04:52)

   Serdar kral sen bu zıkkımı kendin yenmelisin bak bizim beynimizi biz yönlendiriyoruz beynimiz bizi deyil herinsan beynini yönlendirir ve ona komut verir ve sende bunu yap beynimiz bizi yenmesine izin vermemeliyiz insanlar güçlüdür herzaman beynimizi yenemicek kadar güçsüz deyiliz bak bende içiyodum günde 3 gr içiyodum zeytinburnunda peynir ekmek gibi olmuş heryerde var ama artk ben sildim he daha öncede buraktım ama kendi isteyimle burakmadım budefa ben istedim ve buraktım kurban olduğum ALLAHIM içen bütün kardeşlerime bu illeti bidaha içmeme kaydesiyle bu yollardan uzak tutar sende burakırsın inşallah kral da burak yani bişey deyil bu illet

    yok

    (21 Nisan 2016 - 13:52)

    Allah yardımcınız olsun inşallah kurtulursunuz en azından birşeylerin farkına varmış insanlarsınız. Birde pislik takım var hala milleti alıştırmaya çalışan küçücük çocukların aklını çelmeye bu bataklığa çekmeye çalışan sizin aklınız başınıza gelmişse bırakmanız çok zordur eroin bağımlılığından kurtulmak çok güçlü bir iradeye sahip olmalısınız ve mutlaka tedavi görmelisiniz 1000/5 bırakabiliyor.
    3-5 ay içmemeyle bırakılmış olmuyor tabi 1 yılı geçmeniz gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.