Dar iç çamaşır giymenin zararları

Dar boxerın zararlarıDar iç çamaşır veya dar boxer giymenin zararları, son yıllarda bu tekstil ürünlerinin moda olmasıyla birlikte gündeme gelir oldu.

Kadınların dar iç çamaşır ya da boxer giymesinin zararları
Uzun süre giyilen iç çamaşır ve boxer’lar,  kadınlarda damar sıkışmasına bağlı olarak varis ve sistit riskini zirveye ulaştırıyor. Uzmanlar, bayanları daha geniş ve rahat iç çamaşırlar tercih etmesi konusunda sıklıkla uyarıyor. OECD ülkeleri arasında yapılan istatistiksel çalışmalara göre kadınlarda görülen varislerin %30’unun sorumlusu dar iç çamaşırı ve pantolonlar.

Erkeklerin dar iç çamaşır ya da boxer giymesinin zararları
Erkeklerde ise dar iç çamaşır giyilmesinin sonuçları daha vahim. Ülkemizde, erkeklerin %15’i kısırlıkla mücadele ediyor. Bu  %15’lik dilimin böylesine yüksek olmasının sebeplerinden biri de özellikle gelişmiş ülkelerde dar iç çamaşırı ya da boxer giyen erkeklerin bunu bir “moda” haline getirerek bu durumu bir alışkanlık haline dönüştürmeleri.

Dar boxer’ın zararlarının esas sebebi ise özellikle yaz aylarında üreme organı ve çevresindeki sıcaklığın en fazla 36-37 derece olması gerekirken, bu sıcaklığı 40 ve üzerine bir dereceye çıkartarak sperm kalitesini düşürmesi ve buna bağlı olarak sperm üretimini sağlayan testislerin zarar görmesi.  Zarar gören testisler ise hücreleri yenileyerek yeniden sperm üretmekte zorlanıyor.

Konuyla ilgili başka bir makalemiz: Dar pantolonun zararları

Yazar: volkan

4 thoughts on “Dar iç çamaşır giymenin zararları

  Emir

  (26 Mayıs 2017 - 00:42)

  Vallahi bidaha giyersem namerdim

  Gökhan

  (07 Eylül 2015 - 00:56)

  Dolabımda ki tüm “S” beden boxerlarımı attım

  ziya

  (10 Temmuz 2013 - 09:39)

  Bu nasıl bir durum böyle iç çamaşır bile kısırlığa yol açıyor bundan sonra giymicem kardeş aypısa aypı geleceğim daha önemli benim

  kamil

  (18 Mayıs 2012 - 09:26)

  o bilge önemli arkadaşlar sonra sonra çocuk olmaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.