B Vitamininin Faydaları

B Vitamini vücuttaki en önemli vitaminlerden biridir. Eksikliği durumunda ciddi rahatsızlara sebebiyet verebilir. B vitamininin faydaları oldukça fazladır. Özellikle sindirim sistemi ve mide üzerinde ciddi faydaları vardır. Eksikliği durumunda ilk etkilenen vücut sistemi, sindirim sistemidir.

B vitamininin faydaları, folik ositi düzenlemek, hücrelerin yeniden yenilenmesine katkıda bulunmak, vücuttaki toksin maddelerin atılmasını sağlayan bir takım hormonların dengede durmasını sağlamak ve sindirim sistemini düzenlemektir. B vitamini içeren besinleri en az haftada bir kaç kez almanın, ciddi faydaları vardır. Diğer yandan B vitamininin faydalarından biri de cildin parlak ve güzel görünmesini sağlamak ve cildi gençleştirmektir. B vitamini eksikliği yaşayan hastaların pek çoğunun, paralel olarak cilt problemleri de açığa çıkmaktadır.

B vitamini kaynağı olarak ağırlık kırmızı ve beyaz et, sakatat, yumurta ve bazı sebze ve kuru yemişlerdir. Aşağıda B vitaminin faydalarından nasiplenebilmeniz için sıralı tam listeyi sunuyoruz.

B Vitamini İçeren Besinler ; 

Böbrek, Yürek,

Karaciğer,

Tavuk,

Yumurta Sarısı,

Kayısı,

Bezelye,

Ispanak,

Beyin,

Ceviz,

Kepek Ekmeği,

Yağsız Et,

Tahıl Ürünleri,

Maya.

Yazar: volkan

5 thoughts on “B Vitamininin Faydaları

  İsimsiz

  (02 Nisan 2017 - 16:06)

  Bence süper

  alper

  (05 Şubat 2017 - 21:12)

  çççok güsel

  Anonim

  (30 Aralık 2016 - 18:09)

  fen dersime yardımcı oldu

  isimsiz

  (27 Eylül 2016 - 21:21)

  bu sayfa b vitamini içeren besinleri düzgün vermiş sadede faydalarından 4 tane bir şeyler vermiş arkadaşlar faydalarını başka bir siteden bakın

   Sizene

   (06 Ekim 2016 - 20:56)

   bence güzel bir örnek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.