Ayakta Su İçmenin Zararları

Ayakta su içmek denildiğinde, sağlıktan ziyade dini açıdan uygun görülmeyen bir davranış olarak kabul edilir. Sağlık açısından ele alırsak, ayakta su içmenin zararlarını kısaca belirtmek isteriz.

Ayakta su içmenin zararları uzmanlar tarafından araştırılarak sebebi şu şekilde açıklanmıştır; insanların midelerinin yapısı, vücudun duruş şekline göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple yemek yerken ve sıvı tüketirken oturarak yapılması uygundur. Aslında bu davranışın temelinde duran ana neden tamamen insan sağlığıdır. Ayakta tüketilen sıvılar midenin pozisyon yapısından dolayı, doğrudan onikiparmak bağırsağına gitmektedir. Onikiparmak bağırsağına giden sıvıların dolayısıyla doğrudan vücuttan atılmak üzere depolanır. Yani olumlu bir etki sağlamazlar. En önemlisi de su insanların yaşam kaynağıdır. Ve suyun mideye uğramadan vücuttan atılması midenin ihtiyacı olduğu kaynağı vücuda dağıtamaması anlamına gelmektedir.

Ayakta su içmenin zararlarına karşın, bu bilgiyi açarsak suyun ihtiyaç duyulan miktarda vücuda depolanmamasının ciddi sonuçlarını herkes tahmin edebilir. Eğer sıvıları ve suyu oturarak tüketirsek, bunlar önce midede depolanacak ve sonrasında ihtiyaç duyulan her yerde dağılarak mikropları öldüreceklerdir. Bütün bunlara bağlı olarak oturarak su içme ahlakı birçok hastalığı önlemiş olacaktır. Vücut tehlikelere karşı önlem almış olacaktır.

Yazar: volkan

9 thoughts on “Ayakta Su İçmenin Zararları

  Mustafa kaya

  (26 Ağustos 2018 - 00:43)

  Eskahveyi severdim amma nezaman içsem el ve ayaklarımda makadda bile kaşıntı yapıyor bunu kendim acaba diyerek birkaç gün içmedim kaşıntım kesildi tekrar içtim kaşıntı başladı ayak parmaklarımın arası yarılıyoru şuan bırakdım dahada içmiyeceğim el ve ayaklarında kaşıntı olan arkadaşlar denesinler saygılarımla

  malzüken

  (02 Mayıs 2017 - 12:00)

  ya yürüyün gidin kulaktan dolma haber olmuş gerçek! allahın beyinsizleri; mide kapakçığı diye birşey var!

   her iddiaya asılsız demeden önce araştırma zahmetinde bulunun

   (13 Temmuz 2017 - 19:53)

   Yalnız suyun zaten mideye gelmesi için mide kapakçığından geçmesi gerek. Yani mide kapakçığı midenin sonunda değil, başlangıcında. Dolaysıyla -makale doğruysa eğer- zaten mideye gelen bir su direk onikiparmak bağırsağına geçebilir. Kapakçık gibi bir engele takılmaz.

  nur

  (06 Nisan 2017 - 16:55)

  ee ne güzelll

  Yalan

  (12 Ağustos 2016 - 20:28)

  Kesinlikle asılsız bir iddia. Buna dair geçerli bir delil yok

   Yeter bi bitin

   (13 Mayıs 2017 - 19:09)

   Ödün mü koptu hadisin gerçekliği ispatlandı diye. Tıp öğrencilerine sor bir bakalım

  Anonim

  (23 Ocak 2016 - 09:36)

  Bilmiyordum ogrenmis oldum herkesle paylasacam

  AŞKUŞ

  (02 Ağustos 2015 - 11:51)

  Çok güzel be bilmiyordum. Öğrendim. Artık çevredekiler de öğreteceğim.

  gökhan

  (21 Mayıs 2015 - 10:32)

  bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.